Aktualności
03.09.2016

Varsovia Dumna z pochodzenia

Do grona firm planujących produkcję zupełnie nowego, polskiego samochodu dołączyło w ostatnich dniach niejakie Varsovia Motor Company. Przedsiębiorstwo z Dąbrowy pod Poznaniem zamierza wprowadzić na rynek luksusową limuzynę z najwyższej półki z unikatowymi rozwiązaniami, których nie znajdziemy w innych, oferowanych obecnie pojazdach.

Nowa marka wiąże swój wizerunek z Warszawą oraz Sawą, postacią z legendy o założeniu stolicy Polski, której sylwetka służy za znak firmowy i statuetkę na masce samochodu. Nadwozie limuzyny zostało zaprojektowane przez podwarszawskie studio projektowe Kadler, a jej kabinę przygotowano jako mobile biuro, interaktywne spa lub po prostu centrum rozrywki. Oznacza to, że wypełniać je mają najwyższej jakości materiały oraz najnowsze technologie.

Varsovia

Co to oznacza? W pierwszym rzędzie nie ma fotela dla pasażera. Jego miejsce zajmują podnóżek oraz niewielki stolik. Pod sufitem podczepione są dwa 19-calowe ekrany z przezroczystymi matrycami, które mogą służyć za okna na świat rzeczywisty, a po rozłożeniu dzięki stałemu połączeniu z internetem - wirtualny. Twórcy zapowiadają uzbrojenie auta także w system automatycznego rozpoznawania stanu emocjonalnego pasażera, który wpłynie na ustawienia oświetlenia, klimatyzacji, foteli czy odtwarzanej muzyki.

Varsovia

Varsovia ma być samochodem o napędzie hybrydowym, w którym przednie koła wprawiają w ruch silniki elektryczne. Na pokładzie znajdzie się również silnik spalinowy, którego zadaniem będzie jedynie ładowanie umieszczonych w podłodze baterii. Elektryczny zasięg samochodu ma dochodzić do 350 kilometrów, a uruchomienie silnika spalinowego ma pozwolić na pokonanie kolejnych 500 kilometrów. Maszyna o masie przekraczającej dwie tony miałaby rozpędzać się do prędkości stu kilometrów na godzinę w czasie niespełna pięciu sekund i rozwijać maksymalnie ponad 200 km/h.

Varsovia

W tej chwili projekt polskiej, luksusowej limuzyny widnieje jedynie na ekranach komputerów, ale ambicji Varsovia Motor Company nie brakuje. Firma, za którą stoi grupa doświadczonych biznesmenów, projektantów, inżynierów i dziennikarzy zapowiada, że pokaże prototyp podczas jednej z największych wystaw samochodowych na świecie. Już na rok 2018 planowane jest rozpoczęcie budowy pierwszych egzemplarzy na indywidualne zamówienia. Produkcja ma być limitowana do 50 sztuk w skali roku.

Skomentuj na forum
Ostatnie wiadomości Prezentacje