Aktualności
02.09.2016

Porsche Macan Turbo Performance Package

Macan Turbo, którego twórcy obdarowali w chwili narodzin mocą okrągłych 400 koni mechanicznych nie jest już najmocniejszym wariantem w gamie najmniejszego SUV'a w ofercie marki Porsche. Niemcy podnieśli właśnie poprzeczkę pakietem Performance, który będzie ciskał w kierowcę jeszcze większym ładunkiem emocji i wrażeń z dynamicznej jazdy.

Decydując się na Macana Turbo z pakietem Performance otrzymamy wyraźnie podkręcony silnik V6 o pojemności 3,6 litrów, który w standardzie dysponuje mocą 400 KM i momentem obrotowym 550 Nm. Po fabrycznych modyfikacjach jednostka dostarcza maksymalnie 440 koni mechanicznych oraz 600 niutonometrów, które dostępne są w zakresie od 1500 do 4500 obrotów na minutę. Przyrost mocy oraz momentu oznacza poprawę osiągów w całym zakresie obrotów silnika i prędkości samochodu.

Porsche Macan Turbo Performance Package

Podkręcony Macan Turbo z 7-stopniową skrzynią biegów PDK potrzebuje w najlepszym przypadku tylko 4,4 sekund na rozwinięcie 100 km/h (0,4 sekundy krócej, niż zwykłe Turbo), a jego prędkość maksymalna sięga 272 kilometrów na godzinę (o 6 km/h więcej). Przyspieszenie od 80 do 120 km/h zostało zredukowane z 3,1 do 2,9 sekund. Średnie zużycie paliwa według obowiązujących norma pomiarowych utrzymano w zależności od ogumienia na poziomie od 9,4 do 9,7 litrów na sto kilometrów.

Porsche Macan Turbo Performance Package

Performance Package to nie tylko mocniejszy silnik. Standardowe wyposażenie obejmuje m.in. nowy układ hamulcowy z tarczami o średnicy 390 milimetrów na przedzie, pakiet Sport Chrono oraz sportowy układ wydechowy. Na życzenie dostępne jest pneumatyczne zawieszenie oraz pakiet Turbo Exterior z 21-calowymi felgami z 911 Turbo, adaptacyjnymi, diodowymi reflektorami PDLS Plus oraz karbonowymi dodatkami wnętrza. Na terenie Polski ceny Macana Turbo z pakietem Performance zaczynają się od 419,1 tysięcy złotych, wliczając podatek VAT.

Skomentuj na forum
Ostatnie wiadomości Prezentacje