Aktualności
31.08.2016

Lexus LC 500 Super GT Przesunięcie ku torowi

Najnowszy okręt flagowy Lexusa, zjawiskowe coupe LC 500, pojawi się wkrótce na torach wyścigowych. Znajome kształty będzie można zobaczyć w japońskiej serii Super GT, w której nowa maszyna zastąpi model powstały na bazie coupe RC F. Samochód ma być gotowy na przyszłoroczny sezon, w którym w życie wejdą zmienione przepisy.

Nad nową maszyną pracują zespoły Toyota Racing Development i Toyota Gazoo Racing we współpracy z innymi oddziałami japońskiego koncernu. Samochód bazuje wizualnie na osobowym modelu LC 500, który miał swoją premierę w styczniu w Detroit i który pojawi się na japońskim rynku na wiosnę przyszłego roku. Seryjne coupe będzie wyposażone w wolnossący silnik V8 o mocy 473 koni mechanicznych. Dostępna będzie również 359-konna hybryda LC 500h ze spalinowym V6 i silnikiem elektrycznym.

Lexus LC 500 Super GT

Wyścigowy LC 500 będzie miał wspólne z modelem osobowym właściwie tylko elementy stylistyczne. Auto będzie przykryte karoserią o długości 496 centymetrów, szerokości 195 centymetrów i wysokości 122 centymetrów na podwoziu z 275-centymetrowym rozstawem osi. Masa własna zgodnie z przepisami musi wynosić co najmniej 1020 kilogramów. Przepisy regulują również jednostkę napędową: to czterocylindrowa, rzędowa jednostka z bezpośrednim wtryskiem paliwa o pojemności dwóch litrów, połączona z 6-stopniową skrzynią sekwencyjną.

Lexus LC 500 Super GT

Lexus LC 500 pojawi się w pucharze Super GT w klasie GT500, w której w tej chwili startują również samochody marek Nissan i Honda. Lexusami RC F jeździ w tym sezonie aż sześć zespołów z piętnastu, a jego kierowcy zajmują dwa pierwsze miejsca w klasyfikacji generalnej i pięć miejsc w pierwszej dziesiątce. Pierwsze testy nowego LC 500 ruszą już w tym miesiącu. Na sezon 2017 zaplanowano osiem eliminacji, w tym jedną w Tajlandii (Chang International Circuit): od wyścigu na pętli Okayama International Circuit na początku kwietnia po wyścig na torze Twin Ring Motegi w połowie listopada.

Skomentuj na forum
Ostatnie wiadomości Prezentacje