Aktualności
18.08.2016

McLaren 570GT MSO Ponad normę

McLaren Special Operations pracuje nad nową linią opcji, które mają uprzyjemniać i ułatwiać życie właścicielom modelu 570GT. Najbardziej wszechstronne coupe w ofercie brytyjskiego producenta pokaże się w wydaniu MSO już w najbliższą niedzielę podczas kolejnej edycji prestiżowego konkursu elegancji Pebble Beach u wybrzeży Kalifornii.

Pebble Beach jest dla McLaren Special Operations miejscem wyjątkowym. To właśnie tutaj w 2011 roku MSO miało swój oficjalny start z chromowanym MP4-12C, rok później pokazano jedyne w swoim rodzaju coupe X-1, a w ubiegłym roku zaprezentowano specjalnie przygotowane coupe 570S. Tegoroczny egzemplarz 570GT to zwiastun tego, co pojawi się w katalogu MSO w najbliższej przyszłości. Samochód stanie podczas Pebble Beach Concours d'Elegance w grupie konceptów.

McLaren 570GT MSO

570GT otrzymał od MSO między innymi węglowy pakiet wnętrza, węglowe dodatki nadwozia, specjalny lakier, czarne felgi, nagłośnienie marki Bowers & Wilkins z dwunastoma głośnikami oraz zupełnie nowy dach i wydech. Przeszklony dach auta z elektrochromatyczną warstwą to najnowszy wynalazek MSO, który zatrzymuje promienie UV i pozwala na 5-stopniową regulację przezroczystości. Nowy, tytanowy wydech jest o prawie ⅓ lżejszy od seryjnego układu. Towarzyszą mu osłony w kolorze złota, które z czasem w skutek oddziaływania ciepła zmienią swój kolor na purpurowy/niebieski.

McLaren 570GT MSO

Pod względem mechanicznym to standardowy 570GT: coupe oparte na węglowym kadłubie z umieszczonym centralnie, podwójnie turbodoładowanym silnikiem V8 o pojemności 3,8 litrów, mocy 570 KM i maksymalnym momencie obrotowym 600 Nm. Maszyna waży na sucho 1350 kilogramów. Do setki rozpędza się w czasie tylko 3,4 sekund, a jej prędkość maksymalna sięga 328 km/h. Od sportowego 570S odróżnia ją przede wszystkim dodatkowa, 220-litrowa przestrzeń bagażowa nad komorą silnika z otwieraną na bok szybą oraz nastawy zawieszenia i układu kierowniczego.

Skomentuj na forum
Ostatnie wiadomości Prezentacje