Aktualności
09.06.2016

Acura NSX Time Attack Atak na szczyt

Trzy tygodnie temu fabrykę Performance Manufacturing Center w Ohio opuściła pierwsza, seryjna sztuka coupe NSX nowej generacji na podwoziu numer 001, którą wylicytowano kilka miesięcy wcześniej za 1,2 miliona dolarów. Za dwa tygodnie maszyna przeżyje swój kolejny pierwszy raz: wyścigowy debiut w ujęciu północnoamerykańskim.

NSX, sprzedawana na terenie Ameryki Północnej pod marką Acura, już 24 czerwca wystartuje w górskim wyścigu Pikes Peak International Hill Climb, który w tym roku obchodzi swoje stulecie. Do imprezy przystąpią dwa egzemplarze, które poprowadzą bracia James i Nick Robinson, na co dzień inżynierowie firmy. W klasie Time Attack 1 zobaczymy NSX z odchudzonym podwoziem i pozwalającym na swobodniejsze oddychanie wydechem, a w klasie Time Attack 2 pojawi się seryjna NSX, wzbogacona tylko o obowiązkowe elementy zabezpieczające kierowcę.

Acura NSX Time Attack

Seryjna NSX to najnowocześniejszy i najbardziej zaawansowany technicznie samochód w historii Hondy. Specjalnie dla sportowego coupe zaprojektowano układ napędowy Sport Hybrid Super-Handling All-Wheel Drive, na który składają się aż trzy silniki elektryczne, podwójnie turbodoładowany silnik benzynowy V6 o mocy przeszło 500 koni mechanicznych oraz dwusprzęgłowa skrzynia o dziewięciu biegach. Maksymalna moc maszyny dochodzi do 581 KM, które pozwalają na rozwinięcie 307 km/h. Auto budowane jest na aluminiowym podwoziu z wzmocnieniami ze stali, włókien węglowych i stopów metali lekkich.

Acura NSX Time Attack

Acura, która w marcu świętowała trzydziestolecie swojej działalności, wyśle na Pikes Peak również inne samochody. W obsłudze pracować będzie kolejna NSX, sportowa limuzyna TLX oraz model MDX, mieszczący siedem osób SUV. W klasie Electric Modified Class wystartuje inspirowany NSX, elektryczny koncept z układem napędowym Electric SH-AWD z czterema silnikami elektrycznymi. Maszyna będzie dysponowała mocą trzy razy większą od konceptu CR-Z o podobnym układzie napędowym, którym wygrano klasę Exhibition w ubiegłym roku.

Skomentuj na forum
Ostatnie wiadomości Prezentacje