Aktualności
03.06.2016

Audi A5 Coupe Sportowa elegancja

Wczoraj wieczorem w Ingolstadt podczas efektownie zrealizowanego widowiska odsłonięto przed całym światem zupełnie nową generację coupe A5. Jej poprzedniczka pojawiła się na rynku dziewięć lat temu i pozwoliła marce Audi wydrzeć spory kawałek segmentu średniej wielkości grand tourerów, aut o eleganckim wyglądzie i sportowym zacięciu.

Nowe A5 urosło do 467 centymetrów długości, jego bagażnik powiększono do 465 litrów, a dzięki większemu rozstawowi osi w środku wygospodarowano więcej miejsca dla kierowcy i pasażerów. W zależności od wersji auto schudło w porównaniu do poprzednika nawet o 60 kilogramów. Moc jednostek napędowych została podniesiona w najlepszych przypadkach o siedemnaście procent, a ich apetyt na paliwo spadł nawet o dwadzieścia dwa procent. Już w najsłabszej wersji otrzymamy do dyspozycji 190 koni mechanicznych.

Audi A5 Coupe

Najlepiej wyposażone A5 będą jednymi z najnowocześniejszych Audi w ofercie marki. Opcje obejmą między innymi: reflektory LED lub Matrix LED, szklany dach, adaptacyjne zawieszenie, adaptacyjny układ kierowniczy, cyfrową deskę rozdzielczą Audi Virtual Cockpit, systemy wspomagania kierowcy i jazdy autonomicznej, obsługa klapy bagażnika za pomocą gestów, zaawansowane systemy multimedialne ze stałym połączeniem z Internetem (bezpłatne przez trzy lata), sportowy mechanizm różnicowy na tylnej osi w wersjach quattro oraz pakiety stylistyczne S Line i Design Selection.

Audi A5 Coupe

Na rynku niemieckim A5 drugiej generacji pojawi się z pięcioma silnikami do wyboru, od czterech do sześciu cylindrów: trzema TDI i dwoma TFSI. Najmocniejsza będzie ponownie trzylitrowa jednostka wysokoprężna: 286 koni mechanicznych. Standardem będzie napęd na przód oraz 6-stopniowa, ręczna skrzynia biegów lub 7-stopniowy automat S Tronic. Mocniejsze warianty będą do wzięcia z napędem przenoszonym na wszystkie cztery koła. Diesel o mocy 286 KM w standardzie będzie współpracował z układem quattro oraz 8-biegową przekładnią Tiptronic. W ofercie znajdzie się także mocarne S5 Coupe.

Audi A5 Coupe

Nowe A5 dostępne będzie również z technologiami Ultra, które mają na celu zmniejszenie zużycia paliwa i emisji szkodliwych spalin (to między innymi system Start-Stop, system informacji kierowcy z programem efektywnej jazdy, modyfikacje aerodynamiki i niżej zawieszona karoseria). Na początek opcja ta obejmie tylko silniki spalinowe z ręcznymi skrzyniami biegów, w których wydłużono ostatnie przełożenie. Później po raz pierwszy pojawi się również z modelami quattro. Coupe wjedzie do niemieckich salonów sprzedaży oraz do wybranych krajów europejskich już jesienią.

Skomentuj na forum
Ostatnie wiadomości Prezentacje