Aktualności
31.05.2016

BMW M3 30 Jahre Oryginalny charakter

Pierwsze w historii M3, powstałe w ramach serii E30 w oddziale BMW Motorsport, dzisiejszym BMW M, ma już trzydzieści lat. Maszyna, która zrewolucjonizowała segment sportowych wozów średniej wielkości dostępna jest dziś już w piątej generacji. Auto będzie można już wkrótce nabyć w limitowanej, urodzinowej specyfikacji "30 Jahre M3".

Urodzinowe M3 serii F80 bazuje na coupe z pakietem Competition Package, który dostępny jest dla właścicieli regularnych M3 za dodatkową opłatą. Obejmuje on między innymi nowe fotele, adaptacyjne zawieszenie z nowymi sprężynami, amortyzatorami i stabilizatorami, przeprogramowane trzy tryby jazdy (Comfort, Sport i Sport+), zmodyfikowany, adaptacyjny mechanizm różnicowy na tylnej osi, przeprogramowany system DSC (Dynamic Stability Control) oraz 20-calowe felgi typu 666 M z kutego aluminium.

BMW M3 30 Jahre

Ponadto czterodrzwiowe M3 30 Jahre otrzymało obecne w środku i na zewnątrz logotypy "30 Years M3", tabliczki znamionowe z numerem egzemplarza, chromowane na czarno detale (końcówki wydechu, grill), skórzaną tapicerkę Merino, a nadwozie pokryto ciemnym, metalicznym lakierem Macao Blue, który po raz pierwszy pojawił się w pierwszej generacji M3. Standardem będzie ręczna skrzynia o sześciu biegach, z której za dopłatą będzie można zrezygnować na rzecz dwusprzęgłowego mechanizmu o siedmiu przełożeniach.

BMW M3 30 Jahre

Competition Package gwarantuje również podniesienie parametrów silnika, który w bazowym M3 dysponuje mocą 431 koni mechanicznych. W przypadku M3 30 Jahre podwójnie turbodoładowana, rzędowa szóstka o pojemności trzech litrów dostarcza 450 KM. Z dwusprzęgłową skrzynią biegów samochodów rozpędza się do 100 km/h w czasie czterech sekund (4,1 sekundy z manualem). Model trafi do sprzedaży już latem i będzie limitowany do 500 egzemplarzy na cały świat. Na terenie Niemiec jego cena ma być o 10 tysięcy euro większa od BMW M3 z pakietem Competition Package.

Skomentuj na forum
Ostatnie wiadomości Prezentacje