Aktualności
07.04.2016

Audi S3 Niewątpliwe atrakcje

Na rynek wyjadą wkrótce odnowione modele serii A3 ze stajni Audi. Auta dysponować będą m.in nowymi systemami wsparcia kierowcy, nowymi silnikami, nową stylistyką reflektorów i świateł tylnych oraz cyfrowym wyświetlaczem Audi Virtual Cockpit. Fala nowości obejmie również sportowy wariant, jeszcze bardziej dynamiczny model S3.

A3 zostanie wyposażone w tym roku m.in. w rozbudowane systemy jazdy autonomicznej (Active Lane Assist, Pre Sense Front, Adaptive Cruise Control czy opcjonalny Emergency Assist), w tym jazdy w korku przy prędkościach do 65 km/h, nowe wyświetlacze i oprogramowanie sprzętu multimedialnego, opcjonalnie stałe łącze z internetem, do wyboru dwie jednostki benzynowe i dwie wysokoprężne o mocy od 110 do 150 koni mechanicznych, za dopłatą reflektory diodowe Matrix LED, które dotychczas były dostępne tylko w droższych modelach, a także hybrydowy układ napędowy w A3 Sportback E-Tron o mocy systemowej 204 KM.

Audi S3

Razem z podstawowymi A3 w Ingolstadt opracowano poprawione S3, które od producenta dostało symboliczny zastrzyk w postaci dodatkowych 7 koni mechanicznych oraz 20 niutonometrów. Silnik modelu, turbodoładowana jednostka TFSI o pojemności dwóch litrów, generuje teraz 310 KM, a jej maksymalny moment obrotowy w zakresie od 2000 do 5400 obrotów na minutę sięga okrągłych 400 Nm. Napęd przenoszony jest na wszystkie cztery koła poprzez automat S Tronic w asyście przeprogramowanego systemu ESC oraz sprzęgła wielopłytkowego.

Audi S3

Odmłodzone, długie na 424 centymetry kompakty Audi, dostępne jako limuzyna, kombi i kabriolet, trafią do sprzedaży już w przyszłym miesiącu, a pierwsze samochody zostaną dostarczone klientom latem. Od strony wizerunku auta będą wyróżniać się m.in. przeprojektowaną osłoną chłodnicy Singleframe, nowymi kształtami świateł, nowymi felgami o średnicy od 16 do 19 cali oraz jeszcze bogatszymi pakietami wyposażenia dodatkowego, w tym S Line, w ramach którego znajdzie się sportowe podwozie ze zmniejszonym o 25 milimetrów prześwitem.

Skomentuj na forum
Ostatnie wiadomości Prezentacje