Aktualności
23.03.2016

Mazda MX-5 RF Retractable Fastback

Produkowana od 1989 roku MX-5 zrobiła karierę jako klasyczny kabriolet z miękkim dachem, ale model niemal od samego początku oferowany był także z twardym, zdejmowanych dachem, a w limitowanych seriach również jako coupe. W czwartej generacji auto przechodzi kolejną transformację. Jako MX-5 RF otrzyma twardy, składany dach i nadwozie typu fastback.

MX-5 RF stanowi mieszankę, jakiej dotychczas japońska marka nie oferowała: to pomost pomiędzy miękkim, składanym dachem oraz zdejmowanym dachem typu targa, w którym ubywa tylko część nad głowami kierowcy i pasażera. Osoby podróżujące w bazowej MX-5 mają spędzać większość czasu pod gołym niebem, RF to propozycja dla tych, których interesują nieco inne doznania. Nobuhiro Yamamoto, kierownik projektu MX-5: "Pragniemy, aby ten kompaktowy, sportowy roadster był teraz dostępny dla jeszcze szerszego grona odbiorców, stanowiąc cenne uzupełnienie ich aktywnego stylu życia."

Mazda MX-5 RF

Twardy dach w MX-5 RF składany i rozkładany jest automatycznie na postoju lub w ruchu przy prędkościach do dziesięciu kilometrów na godzinę, a bagażnik auta ma taką samą pojemność, jak w MX-5 z miękkim dachem: 130 litrów. Samochód o długości tylko 3915 milimetrów urósł na wysokość o 5 milimetrów do 1245 milimetrów, pozostałe wymiany pozostały takie same. Jedną z nowości będzie lakier w kolorze Machine Grey, który zadebiutował niedawno w 7-osobowym modelu CX-9. Klienci będą mogli zdecydować się na pomalowanie w kolorze nadwozia górnej części dachu lub pokryciu jej czernią fortepianową.

Mazda MX-5 RF

Oferta silnikowa nie ulegnie zmianie: do wyboru będą jednostki serii Skyactiv-G o pojemności półtora lub dwóch litrów, mogące współpracować z ręczną skrzynią o sześciu biegach lub, na wybranych rynkach, sześciostopniowym automatem. Dwulitrowy model w europejskiej specyfikacji będzie dostarczał 160 koni mechanicznych oraz 200 niutonometrów, które będą przenoszone na tylne koła. Mazdę MX-5 RF do trzeciego kwietnia będzie można oglądać na salonie samochodowym w Nowym Jorku, na którym miała swoją światową premierę.

Skomentuj na forum
Ostatnie wiadomości Prezentacje