Aktualności
19.03.2016

Mercedes-AMG GLC 43 Stały wzrost

Trzylitrowa, widlasta szóstka przyczyniła się w ostatnich miesiącach do rozszerzenia oferty Daimlera o jedne z najmniejszych i najtańszych modeli marki Mercedes-AMG. Końca nie widać i oddział bijący rekordy sprzedaży idzie za ciosem: najnowszą pozycją w jego katalogu właśnie z tego typu jednostką napędową jest GLC 43.

Do tej pory AMG przedstawiło cztery różne, współczesne modele serii 43: roadstera SLC, kabriolet klasy C, coupe klasy C oraz limuzynę klasy E. GLC 43 będzie pierwszym średniej wielkości SUV'em marki z Affalterbach i już piątą maszyną z podwójnie turbodoładowanym, trzylitrowym V6 pod maską. Motor będzie charakteryzował się parametrami identycznymi z modelami klasy C: 367 koni mechanicznych w zakresie 5,5-6 tysięcy obrotów na minutę oraz 520 niutonometrów w zakresie 2,5-4,5 tysięcy obrotów na minutę. Ciekawostka: to o 14 KM mniej, niż w modelach serii A 45 z turbodoładowanym silnikiem o czterech cylindrach i pojemności dwóch litrów.

Mercedes-AMG GLC 43

Tak, jak w przypadku innych modeli jednostka napędowa GLC 43 będzie zespolona z automatem 9G-Tronic z kilkoma trybami jazdy: Manual, Eco, Comfort, Sport, Sport Plus oraz Individual. Za przeniesienie napędu na wszystkie cztery koła będzie odpowiadał system 4Matic, faworyzujący w normalnych warunkach jazdy tylną oś (na przód będzie kierowane 31% momentu obrotowego). Standardem będzie m.in. adaptacyjne zawieszenie AMG Ride Control, wydajniejszy układ hamulcowy z tarczami o średnicy 360 milimetrów na przedniej osi, 19-calowe felgi i pakiet nadwoziowy AMG. Za dopłatą dostępne będą m.in. obręcze o średnicy do 21 cali.

Mercedes-AMG GLC 43

GLC 43 w stanie gotowym do jazdy, wliczając kierowcę, 7-kilogramowy bagaż i wypełniony w 90% zbiornik paliwa, będzie ważył 1845 kilogramów. Maszyna będzie potrzebowała tylko 4,9 sekund na rozwinięcie 100 km/h, a jej prędkość maksymalna zostanie ograniczona do 250 km/h. Samochód zadebiutuje już w przyszłym tygodniu na salonie samochodowym w Nowym Jorku. Mercedes-AMG rozpocznie przyjmowanie zamówień w pierwszych dniach przyszłego miesiąca, a pierwsze samochody pojawią się w salonach sprzedaży w czerwcu. Cena auta nie jest jeszcze znana.

Skomentuj na forum
Ostatnie wiadomości Prezentacje