Aktualności
17.03.2016

Mercedes-AMG CLA 45 Poprawa nastroju

Mercedes-Benz przeprowadził facelifting swojego najmniejszego, kompaktowego sedana oraz kombi serii CLA. Oba od samego początku próbują zaklinać rzeczywistość: ten pierwszy model udaje coupe, ten drugi każe nazywać się Shooting Brake. Jeszcze większe mniemanie o sobie mają wydania pod marką Mercedes-AMG. Tym razem nie bez powodu.

Mercedes-AMG CLA 45 od samego początku należy do najmocniejszych samochodów w swoim segmencie, a w odmłodzonym wydaniu dysponuje jeszcze większą mocą, którą już w ubiegłym roku podniesiono w A 45 AMG z identycznym silnikiem. Mowa o turbodoładowanej, rzędowej czwórce o pojemności dwóch litrów, z której Niemcy wyciskają aż 381 koni mechanicznych! W zakresie od 2250 do pięciu tysięcy obrotów na minutę następuje uwolnienie maksymalnego momentu obrotowego: 475 niutonometrów. To dokładnie o 21 koni i 25 niutonometrów więcej, niż pierwszym CLA 45, który jeszcze pod marką Mercedes-Benz zadebiutował trzy lata temu.

Mercedes-AMG CLA 45

Tak duża moc w stosunkowo małym aucie jest do opanowania tylko na jeden sposób: poprzez układ przeniesienia napędu na obie osie 4Matic, 7-stopniowy, dwusprzęgłowy automat 7G AMG Speedshift oraz kilka trybów jazdy, a za dopłatą mechanizm różnicowy o ograniczonym poślizgu. Silnik spokrewniony z jednostką pracującą w sportowym coupe Mercedes-AMG GT pozwala na rozwinięcie 100 km/h w czasie zaledwie 4,2 sekund (4,3 sekund w kombi). Prędkość maksymalna jest jak zwykle ograniczona elektronicznie do 250 km/h.

Mercedes-AMG CLA 45 Shooting Brake

W ramach samego faceliftu każdy model w rodzinie CLA otrzyma od twórców nowe pasy zderzaków, lampy, felgi oraz niezliczone poprawki detali karoserii i kabiny, wpływające nie tylko na prezencję, ale również aerodynamikę i ergonomię. Wśród innych nowości znajdzie się m.in. bezdotykowy dostęp do samochodu i rozszerzone możliwości podłączenia urządzeń przenośnych. Auta będzie można zamawiać od kwietnia, a pierwsze sztuki wylądują w salonach sprzedaży w lipcu. Sedan zadebiutuje w przyszłym tygodniu na wystawie w Nowym Jorku, a kombi zostanie pokazane w połowie kwietnia w Berlinie.

Skomentuj na forum
Ostatnie wiadomości Prezentacje