Aktualności
02.03.2016

Mercedes-Benz C-Class Cabriolet Duch lata

Mercedes-Benz w oczekiwaniu na nadejście wiosny oraz lata uzupełnia swoją gamę kabrioletów o pierwszy tego typu model na bazie klasy C. Samochód dołączy do najbardziej luksusowych i stylowych propozycji marki jako najmniejsza i podstawowa propozycja dla zmotoryzowanych szukających sposobów na podróżowanie pod gołym niebem.

Samochód o długości prawie 4,7 metrów wzorem większych modeli będzie dostępny tylko z miękkim, składanym dachem, który w momencie złożenia zmniejszy pojemność bagażnika z 360 do 285 litrów. Automatyczny mechanizm składania i rozkładania dachu pozwoli na wykonanie jednej czynności w czasie 20 sekund na postoju lub w ruchu z prędkością do 50 km/h. Samochód będzie dostępny m.in. ze znanymi z droższych modeli systemami AirCap oraz AirScarf, dbającymi o temperaturę wokół głowy i szyji oraz zminimalizowanie podmuchów wiatru.

Mercedes-Benz C-Class Cabriolet

Kabriolet będzie zawieszony o 15 milimetrów bliżej ziemi, niż czterodrzwiowa klasa C i stanie w standardzie na kołach z 17-calowymi felgami. Opcjonalny pakiet AMG Line będzie sprowadzał się m.in. do 18-calowych felg, zmian na linii zderzaków, grilla oraz nowej kierownicy, a sprzedaż rozpocznie się od specjalnie wykończonej i wyposażonej, limitowanej serii Edition 1. Kolejnymi z opcji będą: pneumatyczne, adaptacyjne zawieszenie AirMatic, przełącznik Dynamic Select, pozwalający na wybór jednego z pięciu trybów jazdy (Eco, Comfort, Sport, Sport Plus lub Individual) i w niektórych wersjach silnikowych po raz pierwszy napęd na wszystkie cztery koła.

Mercedes-Benz C-Class Cabriolet

Podstawową ofertę silnikową będą stanowić czterocylindrowe jednostki benzynowe oraz wysokoprężne o pojemności od 1,6 do 2,1 litra. Do modelu C 180 trafi 156-konny silnik benzynowy, a Diesle będą startować od C 220d z motorem o mocy 170 koni mechanicznych z opcją napędu 4Matic, który ma spalać średnio tylko 4,5 litra oleju napędowego na sto kilometrów. Najmocniejsze cztery cylindry znajdziemy pod postacią 245-konnego, benzynowego C 300 o pojemności dwóch litrów, który według wstępnych danych będzie rozpędzał się do setki w czasie 6,4 sekund i rozwijał prędkość maksymalną 250 kilometrów na godzinę.

Mercedes-Benz C-Class Cabriolet

Najmocniejszą, otwartą klasą C spod znaku Mercedes-Benza, czyli pomijając maszyny firmowane przez wydzieloną dwa lata temu markę Mercedes-AMG, będzie model C 400 4Matic. Pod jego maską znajdziemy turbodoładowaną, widlastą szóstkę o pojemności trzech litrów, mocy 333 koni mechanicznych i momencie obrotowym 480 niutonometrów, współpracującą z automatyczną przekładnią 9G-Tronic (dostępna we wszystkich wersjach napędowych). W takim wydaniu niemiecki kabriolet będzie potrzebował tylko 5,2 sekund na rozwinięcie stu kilometrów na godzinę. Jego prędkość maksymalna będzie ograniczona elektronicznie do 250 km/h.

Skomentuj na forum
Ostatnie wiadomości Prezentacje