Aktualności
21.02.2016

Mercedes-Benz F1 W07 Absolutna optymalizacja

W piątek swoje pierwsze kilometry - dokładnie 98 kilometrów i 200 metrów - podczas zamkniętego, promocyjnego pokazu na torze Silverstone przejechał nowy bolid zespołu Mercedes AMG Petronas. Jego pierwszy, publiczny występ będzie miał miejsce w przyszłym tygodniu na oficjalnych testach przed rozpoczęciem sezonu Formuły 1 w Barcelonie.

Nowa maszyna niemieckiej formacji typu W07 zasilana jest hybrydowym układem napędowym o oznaczeniu PU106C. Zgodnie z przepisami składa się na niego benzynowy, turbodoładowany, 24-zaworowy, kręcący się do 15 tysięcy obrotów na minutę silnik w układzie V6 o pojemności 1,6 litra oraz systemy odzyskiwania energii kinetycznej i cieplnej - MGU-K o mocy ograniczonej do 163 KM i MGU-H o nielimitowanej mocy - z paczką litowo-jonowych baterii o wadze 20 kilogramów. Limit energii do odzyskania z jednego okrążenia wynosi 4 MJ. PU106C musi ważyć minimum 145 kilogramów. Z tego samego układu będzie korzystać również zespół Manor Racing, który jeździł wcześniej na silnikach Ferrari.

Mercedes-Benz F1 W07

Kadłub i nadwozie całego samochodu zbudowane są z włókien węglowych i kompozytowych przedziałów o strukturze plastra miodu. Felgi z magnezu dostarcza Advanti, a ogumienie dla wszystkich bolidów produkuje Pirelli. Napęd na tylną oś przenosi ośmiostopniowa, sekwencyjna, półautomatyczna skrzynia biegów, sterowana łopatkami przy kierownicy. Samochód mierzy pięć metrów długości, 180 centymetrów szerokości i 95 centymetrów wysokości. Razem z wodą, płynami smarującymi i kierowcą musi ważyć co najmniej 702 kilogramy.

Mercedes-Benz F1 W07

Główny skład zespołu Mercedes-Benza, który dominuje od dwóch sezonów, pozostanie bez zmian i tworzyć go będą aktualny mistrz i wicemistrz świata: Lewis Hamilton i Nico Rosberg. Hamilton, który już w swoim pierwszym sezonie w Formule 1 w roku 2007 zapracował na tytuł wicemistrza, ma w dorobku trzy tytuły mistrza świata. Po pierwszy sięgnął w sezonie 2008 z McLarenem, a pozostałe dwa zdobył w dwóch minionych sezonach z Mercedesem. W ubiegłym roku wygrał w aż dziesięciu wyścigach, a w swojej całej karierze triumfował w 43 zawodach Grand Prix. Rosberg, który startuje w Formule 1 od roku 2006, w sezonie 2015 wygrał w sześciu eliminacjach i piętnaście razy stawał na podium.

Skomentuj na forum
Ostatnie wiadomości Prezentacje