Aktualności
16.02.2016

Alpine Vision Deklaracja ideowa

Koncept niewielkiego, sportowego coupe Celebration marki Alpine, który pokazano w połowie ubiegłego roku z okazji 60-lecia firmy, ewoluuje stale w stronę samochodu gotowego do produkcji seryjnej. Dziś obok planów Alpine na najbliższą przyszłość poznaliśmy jego kolejne wcielenie - Vision. Auto pokazano w Monte Carlo, słynnej dzielnicy miasta-państwa Monako.

Miejsce premiery i konferencji prasowej nie zostały wybrane przypadkowo. Prestiżowy Rajd Monte Carlo to impreza, w której załogi w samochodach Alpine wygrywały w 1971 i 1973 roku, zajmując w obu przypadkach całe podium! Model Vision to ukłon w stronę tamtych czasów i berlinetty A110. Samochód jest tak bliski seryjnej produkcji, że twórcy dają sobie na jego ukończenie jeszcze tylko kilkanaście miesięcy, a model, który zobaczymy w salonach sprzedaży miałby mieć swoją premierę jeszcze przed końcem roku.

Alpine Vision

Poczynaniami Alpine i przygotowaniem samochodu będzie kierować wyselekcjonowana grupa osób z koncernu Renulta, do którego należy Alpine, ze szczególnym wskazaniem na oddział Renault Sport. To właśnie w nim powstaje silnik dla nowego auta, którego parametry były dotychczas owiane tajemnicą. Ale już takimi nie są. Będzie nim czterocylindrowy, turbodoładowany motor benzynowy, który ma pozwalać na rozpędzenie się do prędkości stu kilometrów na godzinę w czasie niespełna 4,5 sekund.

Alpine Vision

Francuzi zapowiadają, że pierwsze, drogowe Apline tego stulecia pojawi się w sprzedaży w Europie na początku przyszłego roku i niedługo później dołączy do niego wersja wyścigowa. Swoją nową historię Apline pisze na torach wyścigowych całego świata już od kilku sezonów. Formacja Signatech-Alpine Racing Team z prototypem klasy LMP2 ma już na koncie dwa mistrzostwa w serii European Le Mans Series oraz jedną wygraną eliminację w swojej grupie w pucharze World Endurance Championship. W tym roku w serii WEC z 24-godzinnym wyścigiem włącznie zobaczymy dwa samochody LMP2 od Alpine. Będą nimi zmodernizowane prototypy A460 na podwoziu Oreca z silnikiami Nissana. Jeden z nich wystąpi w kolorach zespołu, który należy po części do... Jackiego Chana.

Skomentuj na forum
Ostatnie wiadomości Prezentacje