Aktualności
05.02.2016

Audi RS Q3 Performance Moc w czystej postaci

Audi ma kilka sposobów na modele z serii S, które czynią je jeszcze mocniejszymi i szybszymi. Kompleksowe modyfikacje prowadzą do wypuszczenia aut w specyfikacji RS, a drobniejsze strojenie daje efekt w postaci pakietów lub limitowanych serii Plus, Competition i Performace. Na jeden z tych scenariuszy załapało się właśnie RS Q3.

Performance w przypadku RS Q3 wiąże się z podniesieniem mocy silnika, bogatszym wyposażeniem oraz zmianami natury kosmetycznej. Kompaktowy SUV wykorzystuje pięciocylindrową, turbodoładowaną jednostkę benzynową o pojemności 2,5 litra, która od roku 2010 aż sześć razy z rzędu nagradzana była w swojej klasie tytułem międzynarodowego silnika roku i która montowana jest ręcznie w Györ na Węgrzech. W zwykłym RS Q3 silnik ten rozwijał 340 koni mechanicznych i 450 Nm. W ewolucji Performance wyciśnięto z niego 367 KM oraz 465 niutonometrów maksymalnego momentu obrotowego, który dostępny jest w przedziale od 1625 do 5550 obrotów na minutę.

Audi RS Q3 Performance

Silnik współpracuje z siedmiostopniowym, dwusprzęgłowym automatem S Tronic, którym można sterować ręcznie za pośrednictwem manetek przy kierownicy. Cała moc przenoszona jest na obie osie za pośrednictwem hydraulicznie napędzanego i elektronicznie sterowanego sprzęgła wielopłytkowego. RS Q3 Performance na kołach o średnicy 20 cali rozpędza się do 100 km/h w czasie zaledwie 4,4 sekund, a jego prędkość maksymalna jest ograniczona elektronicznie do 270 km/h. W cyklu mieszanym, zgodnym z normami pomiarowymi NECD, samochód potrzebuje średnio 8,6 litrów paliwa na sto kilometrów.

Audi RS Q3 Performance

Tylko w modelu Performance kołach w kolorze matowego tytanu instalowane będą: obramowanie przedniego wlotu powietrza, osłona chłodnicy, boczne klapki we wlotach powietrza, listwy, relingi, obudowa bocznych lusterek, elementy dyfuzora oraz spoilera. Tylko dla tego modelu Audi przygotowało również nowy, błękitny lakier z efektem metalicznym o nazwie Ascari. Samochód będzie miał swoją premierę już za niecałe cztery tygodnie na salonie samochodowym w Genewie, a pierwsze egzemplarze trafią do właścicieli w drugim kwartale tego roku. Będzie to trzeci po RS6 Avant i RS7 Sportback pojazd z serii RS Performance w rodzinie Audi.

Skomentuj na forum
Ostatnie wiadomości Prezentacje