Aktualności
30.01.2016

Elibriea Equvallas Zakatarzony głos

Działalność W Motors pchnęła w ostatnich latach bliskowschodni przemysł samochodowy w niezbadanych dotąd kierunkach. Firma dzięki zatrudnieniu europejskich ekspertów pokazała już dwa modele super sportowych coupe, a w jej ślady chciałyby pójść kolejne przedsięwzięcia. Skutki takich zachcianek bywają jednak bardzo różne...

Do nowych marek z Bliskiego Wschodu, którym marzy się podbój segmentu najmocniejszych, najszybszych i najbardziej ekskluzywnych samochodów świata planuje dołączyć Elibriea Automotive z Kataru. Firmę powołał do życia niejaki Abdul Wahab Ziaullah ze wsparciem finansowym Ali Bin Ali Group, koncernu pośredniczącego w sprzedażach wszelkiego typu produktów o dużej wartości. Pierwszy projekt młodej firmy pokazano na otwartej kilka dni temy wystawie Qatar Motor Show. Jest nim koncept coupe o nazwie Equvallas, prawdopodobnie pierwszy samochód opracowany w całości w Katarze.

Elibriea Equvallas

Twórcy auta zakładają, że byłoby ono zbudowane na węglowym kadłubie z 255-centymetrowym rozstawem osi z umieszczonym centralnie silnikiem, który miałby napędzać tylne koła,. Elibriea Automotive celuje w wolnossący motor o mocy co najmniej 800 koni mechanicznych, który byłby połączony z sześciostopniową skrzynią biegów. Wśród wynalazków własnego pomysłu mielibyśmy zobaczyć autorski system unoszenia do góry drzwi, adaptacyjny system komory silnika i innowacyjny HMI (Human-Machine-Interface). Mówi się również o innych poziomach mocy silnika i napędzie na wszystkie cztery koła.

Elibriea Equvallas

Mimo, że jakość i forma konceptu nie wzbudzają bezwarunkowego zaufania, o stopniu jego ukończenia i sprawności nie wspominając, to twórcy auta już teraz wróżą mu wzięcie. Elibriea Automotive chciałoby już w marcu otworzyć listę na zamówienia, a w grudniu tego roku pokazać gotowy produkt. Jedno jest pewne: trzeba być gotowym na coraz więcej egzotycznych, nietypowych, a nawet niedorzecznych samochodów z Bliskiego Wschodu. Póki co przewodzi im Devel Sixteen z silnikiem V16 o mocy kilku tysięcy koni mechanicznych. Kto da więcej?

Skomentuj na forum
Ostatnie wiadomości Prezentacje