Aktualności
22.01.2016

United Nude Lo Res Drogowa osobliwość

Praktycznie każdego roku z wizjami własnych samochodów wychodzą pod ostrzał firmy i osoby, które teoretycznie z motoryzacją nie mają nic wspólnego. Rok 2016 otwiera United Nude, specjaliści od... butów na wysokim obcasie. Ignorując prawie wszelkie reguły projektowania samochodów przygotowali nietypowy koncept o nazwie Lo Res.

Pojazd powstał w ramach większego Projektu Lo Res, który wystartował kilka lat temu i doprowadził do wypuszczenia na rynek całej serii obuwia, opasek, foteli i innych przedmiotów codziennego użytku, a także wizji samochodów, na których nadwozia składa się dosłownie kilka, kilkanaście trójkątów. W koncepcie Lo Res, który został wyróżniony główną nagrodą w kategorii Best Wedge w poświęconym sztuce, architekturze, modzie i stylowi magazynie "Wallpaper", liczba trójkątów tworzących nadwozie została ograniczona do minimum.

United Nude Lo Res

Przygotowanie wizji Lo Res ("niska rozdzielczość") na czterech kołach zaczęło się od... trójwymiarowego modelu Lamborghini Countacha, którego rozdzielczość i szczegółowość była stopniowo zmniejszana. Na każdym kroku malała liczba wielokątów, które tworzyły kształty zaprojektowanego na początku lat siedemdziesiątych, włoskiego supercoupe i w końcu powstało... coś. Coś, co samochodu w ogóle nie przypomina. Auto działającego od 2003 roku United Nude, za którym stoi Rem D Koolhaas, zostało narysowane jeszcze w 2010 roku, ale dopiero teraz zbudowano je jako w pełni sprawny i jeżdżący pojazd.

United Nude Lo Res

W środku Lo Res pod unoszoną elektrycznie w całości, poliwęglanową skorupą jest miejsce dla kierowcy i pasażera w tandemie. Ten pierwszy dostaje w swoje ręce sześciokątną kierownicę z nierdzewnej, polerowanej stali, a na każdym calu widoczne są nieosłonięte mechanizmy pojazdu, które przykryto jedynie czarną, matową farbą. Do napędu został zaprzęgnięty silnik elektryczny, a prędkość maksymalną ze względów bezpieczeństwa ograniczono do 50 kilometrów na godzinę. United Nude myśli po cichu o budowie kolejnych egzemplarzy i projektuje już kolejne samochody. Model Lo Res będzie można zobaczyć wkrótce na bliżej nieokreślonej wystawie w Los Angeles.

Skomentuj na forum
Ostatnie wiadomości Prezentacje