Aktualności
14.01.2016

Acura Precision Kontinuum kwantowe

Acura, działający z siecią około 270 punktów sprzedaży, amerykański oddział Hondy, który dedykowany jest bardziej luksusowym modelom koncernu, przygotowuje zmianę kierunku stylistycznego swoich samochodów. Nową drogę wyznacza koncept Precision, ucieleśnienie przyświecającego całej marce hasła Precision Crafted Performance.

Koncept Precision powstał w kalifornijskim California Design Studio Acury, nad którym pieczę sprawuje Dave Marek, dyrektor kreatywny marki. Za projekt nadwozia odpowiadał zespół pod wodzą Michelle Christensen, a wnętrze przygotował zespół kierowany przez Johna Normana. Zarówno Christensen jak i Norman pracowali wcześniej nad wyglądem hybrydowego coupe NSX, które weszło do produkcji w ubiegłym roku i w którym można było zobaczyć pierwsze implikacje nowych pomysłów na kształty aut Acury.

Acura Precision

Motywem przewodnim konceptu czteroosobowego coupe jest "kontinuum kwantowe" - powierzchnie tworzone przez wzajemnie przenikające się bryły z ostrymi kontami i pełne kontrastów wnętrze. Przód auta został zdominowany przez nową osłonę chłodnicy typu Diamond Pentagon i światła Jewel Constellation w technologii LED, z profilu maszyny zniknęły słupki B, a w każdy z rogów wciśnięto pięcioramienne obręcze o średnicy 22 cali. Całość przywodzi na pierwszy rzut oka... ostatnie dokonania Mazdy. Nie przywiązując do detali zbytniej uwagi z konkurencją można pomylić nawet logo Acury.

Acura Precision

Amerykańska maszyna mierzy 518 centymetrów długości, 213 centymetrów szerokości i 132 centymetry wysokości. Osie rozstawiono na długości 310 centymetrów. Miejsce w kabinie auta zajął między innymi panoramiczny, umieszczony na środku deski rozdzielczej wyświetlacz, który zapowiada zmiany w komunikacji samochodów Acury z kierowcą i pasażerami. Kolejny wyświetlacz zajął miejsce zegarów za kierownicą. Koncept Precision można oglądać na tegorocznej wystawie North American International Auto Show w Detroit, która dla zwiedzających będzie otwarta dniach od 16 do 24 stycznia.

Skomentuj na forum
Ostatnie wiadomości Prezentacje