Aktualności
21.12.2015

Jannarelly Design-1 Wyrażanie siebie

Już na początku przyszłego roku narodzi się kolejna, zupełnie nowa marka rodem z Bliskiego Wschodu, stworzona specjalnie z myślą o budowie ekskluzywnych, sportowych samochodów. Mowa o przedsięwzięciu pod tytłem Jannarelly, którego pierwszym produktem ma być roadster Design-1 w stylu retro, kojarzący się przede wszystkim ze słynną, amerykańską Cobrą.

Cały projekt jest dziełem francuskiego duetu, który działa w Dubaju. Tworzą go Anthony Jannarelly, stylista odpowiedzialny na super samochody W Motors oraz Frederic Juillot, właściciel Equation Composite, firmy specjalizującej się w elementach z włókien węglowych. Ten pierwszy jest prywatnie właścicielem jednego z modeli angielskiego Caterhama, ten drugi prowadzi holenderskiego Donkervoorta. Design-1 to wypadkowa ich pasji i efekt poszukiwania idealnego, sportowego wozu dla samego siebie.

Jannarelly Design-1

Nowy roadster z napędem na tył nawiązywać ma do samochodów sportowych z lat pięćdziesiątych i sześćdziesiątych ubiegłego stulecia. Auto będzie produkowane na przestrzennej, stalowej ramie z aluminiowymi przegrodami, którą przykryje karoseria z włókien węglowych i włókien szklanych. Twórcy przewidują szeroki wachlarz indywidualizacji: kolory, wykończenia, zmienne panele karoserii, przednie szyby, elementy wpływające na aerodynamikę, niemal dowolne wyposażenie dodatkowe.

Jannarelly Design-1

Design-1 ma być napędzany bliżej nieokreśloną, widlastą, 24-zaworową szóstka, która zostanie umieszczona w pozycji centralnej za plecami kierowcy i pasażera. Specyfikacja techniczna auta pozostaje na razie tajemnicą. Pierwszy, prototypowy egzemplarz ma zostać pokazany światu na początku lutego przyszłego roku w Dubaju, a pierwsze, seryjne egzemplarze z limitowanej do 30 sztuk partii miałyby trafić do właścicieli latem. Firma zamierza sprzedawać swoje samochody nie tylko na Bliskim Wschodzie, ale również w Europie i Stanach Zjednoczonych Ameryki.

Skomentuj na forum
Ostatnie wiadomości Prezentacje