Aktualności
05.12.2015

Toyota S-FR Racing Kierunek wiatru

Toyota na początku przyszłego roku podczas Tokyo Auto Salon zaprezentuje trzy zupełnie nowe samochody koncepcyjne. Pierwszym z nich będzie opracowana przez Toyota Gazoo Racing wyścigowa wersja sportowego konceptu S-FR, który zadebiutował podczas Tokio Motor Show w październiku. Małe coupe pojawi się w towarzystwie dwóch wizji na bazie aut rodzinnych.

Na wystawie Tokyo Auto Salon, skupiającej się wokół wszelkiego typu tuningu i akcesoriów, obok obiecującego wiele konceptu S-FR Racing pojawią się koncepcyjne minivany Voxy G's Concept oraz Noah G's, dla których bazą są popularne na azjatyckich rynkach modele Voxy i Noah. S-FR Racing to efekt entuzjastycznego przyjęcia niespełna czterometrowego coupe S-FR, które może zwiastować pojawienie się w najbliższej przyszłości jeszcze mniejszego od GT 86 auta sportowego.

Toyota S-FR Racing

Zaprojektowany przez Toyota Gazoo Racing wyścigowy S-FR Racing otrzymał całkowicie przeprojektowaną karoserię, którą wyposażono w potężne, wykonane częściowo z włókien węglowych ospoilerowanie, poszerzone nadkola i wentylowaną maskę komory silnika. Maszynie urosło się do 410 centymetrów na długość, 1735 milimetrów na szerokość i 127 centymetrów na wysokość. Jej rozstaw osi mierzy 248 centymetrów. To samochód segmentu, w którym obecnie udziela się wyścigowa GT 86 CS-R3, którą przygotowano w niemieckiej placówce Toyota Motorsport.

Toyota S-FR Racing

Toyotę S-FR Racing - szczegóły techniczne pozostają niestety tajemnicą - będzie można podziwiać na salonie samochodowym Tokyo Auto Salon, który dla zwiedzających będzie otwarty w dniach od 16 do 17 stycznia (15 stycznia przeznaczony będzie na dzień prasowy). W tym samym miejscu oprócz trzech konceptów Toyota pokaże także swoje wyścigowe prototypy, które brały udział w pucharze FIA World Endurance Championship, samochody prosto z 24-godzinnego wyścigu na Nürburgringu oraz tegoroczne maszyny z lokalnych mistrzostw All-Japan Rally Championship.

Skomentuj na forum
Ostatnie wiadomości Prezentacje