Aktualności
20.10.2015

Ford Focus ST Mountune Nabyte umiejętności

W połowie sierpnia w katalogu Ford Performance pojawił się nowy pakiet MP275 dla Focusa ST, podnoszący moc silnika do 275 koni mechanicznych i dopuszczany do poruszania się po drogach we wszystkich, pięćdziesięciu stanach USA. Na początku tego miesiąca niemal identyczny pakiet modyfikacji trafił na pierwsze rynki na naszym kontynencie.

Za zestaw silnikowy, poprawiający nastrój właścicieli Focusów ST i osiągi najnowszej generacji kompaktu odpowiada brytyjskie Mountune, tuner od lat współpracujący z Fordem. W skład zestawu wchodzą przede wszystkim: nowy intercooler, filtr powietrza oraz nowe elementy układu dolotowego, wpływające nie tylko na parametry, ale także na dźwięk jednostki napędowej. Plus niezbędna kalibracja układu elektronicznego, który steruje pracą silnika.

Ford Focus ST Mountune

Focus ST w fabrycznej postaci z 2-litrowym, czterocylindrowym, turbodoładowanym silnikiem z rodziny EcoBoost dysponuje mocą 250 koni mechanicznych i momentem obrotowym 345 niutonometrów. W wydaniu Mountune moc samochodu sięga 275 KM przy 5,5 tysiącach obrotów na minutę, a moment obrotowy dochodzi do 400 Nm przy 2,75 tysiącach obrotów na minutę. Napęd przenoszony jest tylko na przednią oś.

Ford Focus ST Mountune

Osiągi? Sprint od zera do prędkości stu kilometrów na godzinę ma skrócić się z 6,2 do 5,7 sekund. Pakiet MP275 na terenie Stanów Zjednoczonych wyceniono na 1,9 tysiąca dolarów. Na rynku brytyjskim, na który trafił w tym miesiącu kosztuje 1,2 tysiąca funtów plus VAT i robocizna. Instalacja u dealerów Forda ma zajmować około dwóch godzin, a całość objęta będzie fabryczną gwarancją.

Skomentuj na forum
Ostatnie wiadomości Prezentacje