Aktualności
19.10.2015

Audi A5 DTM Selection Iluzja optyczna

Audi po raz kolejny przy pomocy limitowanego modelu drogowego podkreśla swoją obecność w mistrzostwach Deutsche Tourenwagen Masters. W roku 2005 takiemu właśnie celowi służyło specjalne wydanie limuzyny A4, a w roku 2013 identyczne obowiązki przejęło coupe A5. Na zakończenie tegorocznego sezonu DTM dostajemy kolejne coupe - A5 DTM Selection.

Podczas komponowania specjalnej edycji A5 wybór padł na konfigurację z silnikiem wysokoprężnym, 3-litrową jednostką TDI w układzie V6 oraz stałym napędem na wszystkie cztery koła. Silnik dostarcza 245 koni mechanicznych oraz 580 niutonometrów i współpracuje z 7-stopniową skrzynią biegów S-Tronic. Coupe rozpędza się do 100 km/h w czasie 5,9 sekund, a jego prędkość maksymalna ograniczona jest do 250 km/h. To wszystko znamy ze zwykłych A5...

Audi A5 DTM Selection

W wydaniu A5 DTM Selection niezwykłe są: 20-calowe, pięcioramienne felgi w tytanowym, matowym odcieniu, karoseria ozdobiona pasami i logotypami DTM, Audi Sport oraz Quattro, czerwony lakier Misano, którym przesiąkły niektóre panele w kabinie, czarne nakładki na progi, czarny grill, czarne lusterka boczne, spoiler na klapie bagażnika, kubełkowe fotele rodem z RS5, przyciemniane szyby z tyłu, pedały z nierdzewnej stali, tabliczki znamionowe, tabliczki na progi, spłaszczona i obszyta częściowo Alcantarą kierownica, a także... świetlny napis DTM, rzucany na podłoże po otworzeniu drzwi.

Audi A5 DTM Selection

Audi ograniczy produkcję modelu A5 DTM Selection do zaledwie pięćdziesięciu egzemplarzy. Na terenie Niemiec auto wyceniono na 74,54 tysiące euro, czyli równowartość co najmniej 315 tysięcy złotych. To o ponad 20 tysięcy euro więcej, niż za bazowe A5 z 3-litrowym silnikiem TDI, którego ceny w Polsce zaczynają się od 250 tysięcy złotych (w tym podatek VAT). Audi startuje w serii DTM z przerwami od 1984 roku, od którego jej kierowcy sięgnęli po dziewięć mistrzowskich tytułów. W tym roku na koncie marki znalazło się wicemistrzostwo kierowców, wicemistrzostwo producentów i trzecie miejsce wśród zespołów dla Audi Sport Team Abt Sportsline.

Skomentuj na forum
Ostatnie wiadomości Prezentacje