Aktualności
08.10.2015

BMW M4 GTS Ostrzenie noży

BMW niecałe dwa miesiące wstrzymywało się z ujawnieniem seryjnego coupe M4 GTS. Auto jako koncept pokazano w połowie sierpnia, a w tym tygodniu przedstawiono je w formacie gotowym do wyjazdu na drogi publiczne. Przed szerszą publicznością samochód pojawi się pod koniec tego miesiąca na czterdziestej czwarte wystawie Tokyo Motor Show.

M4 GTS przypieczętuje trzydzieste urodziny modelu M3, który produkowany jest nieprzerwanie od roku 1986 i będzie szło śladami pokazanego kilka lat temu, 450-konnego coupe M3 GTS. Oznacza to, że samochód został pomyślany przede wszystkim o jeździe po torach wyścigowych. Dlatego też nowe coupe ubrano w potężne ospoielerowanie z każdej strony (z tyłu regulowane skrzydło), nowe felgi 666 M Styling z wyczynowym ogumieniem Michelin Pilot Sport Cup 2 i wyposażono w podkręcony silnik, którego obecność podkreśla obfite nierówności przedniej maski.

BMW M4 GTS

Masę Maszyny, według niemieckich norm pomiarowych, utrzymano na poziomie 1510 kilogramów. Wśród elementów o właściwościach odchudzających znajdziemy fotele z włókien węglowych, karbonowe panele deski rozdzielczej i konsoli środkowej, zubożone o kilka elementów drzwi, pustkę w miejscu tylnej kanapy, tapicerkę z Alcantary, tytanowy układ wydechowy, węglowo-ceramiczne tarcze hamulcowe i tylne oświetlenie w technologii OLED. Na życzenie auto będzie można uzbroić w zestaw Clubsport Package, obejmujący między innymi 6-punktowe pasy bezpieczeństwa i system przeciwpożarowy.

BMW M4 GTS

Oczywiście M4 GTS nie byłoby sobą bez odpowiedniego silnika. Jest nim trzylitrowa, rzędowa szóstka z turbodoładowaniem, w której zastosowano system wtrysku wody do układu dolotowego. Skutek: większa moc i mniejsze zużycie paliwa. Serce nowego BMW produkuje okrągłe 500 koni mechanicznych i 600 niutonometrów, które na tylną oś przenosi dwusprzęgłowa, siedmiostopniowa skrzynia biegów. Coupe rozpędza się do 100 km/h w czasie zaledwie 3,8 sekund i rozwija prędkość maksymalną 305 km/h. Wynik przejazdu pętli Nürburgring-Nordschleife to imponujące 7 minut i 28 sekund. Samochód powstanie w liczbie 700 egzemplarzy.

Skomentuj na forum
Ostatnie wiadomości Prezentacje