Aktualności
25.09.2015

Halcon Falcarto Zmiana perspektywy

Niemcom marzy się kolejne, sportowe auto z wyższej półki, które nie będzie musiało zabiegać o popularność i liczyć na wielki sukces - jego produkcja będzie z góry ograniczona do kilkunastu egzemplarzy. Z takim właśnie planem zadebiutowało Halcon SuperSport. Pierwszym autem firmy jest coupe Falcarto z niemieckim paszportem i azjatyckim sercem.

Halcon SuperSport tworzy grupa miłośników motoryzacji i przedsiębiorców, którzy na swoją siedzibę wybrali Frankfurt nad Menem. Na tegorocznej wystawie właśnie we Frankfurcie pokazali przedprodukcyjny egzemplarz swojego pierwszego samochodu, nad którym pracowano przez ostatnie dwa i pół roku. Pierwszy kontakt z autem wskazuje na to, że czas ten poświęcono przede wszystkim na przygotowanie zupełnie nowej karoserii i wnętrza, pod którymi skrywają się doskonale znane i sprawdzone mechanizmy innego producenta.

Halcon Falcarto

Producentem tym jest Nissan, a dawcą organów coupe GT-R, którego tożsamość już na pierwszy rzut oka zdradzają jednoznacznie rozpoznawalne słupki boczne przedniej szyby i profil auta. Pod maską Falcarto, tuż za przednią osią znajdziemy podwójnie doładowaną (lub nie), widlastą szóstkę o pojemności 3,7 litrów, która w zależności od konfiguracji dostarcza od 420 do 640 koni mechanicznych i od 440 do 770 niutonometrów. Różna specyfikacja oznacza również różną masę samochodu, który ma ważyć od 1510 do 1600 kilogramów.

Halcon Falcarto

W najsłabszej wersji Falcarto ma rozpędzać się do 100 km/h w czasie pięciu sekund i rozwijać prędkość maksymalną 285 km/h. W najmocniejszej: 3,8 sekund i 320 km/h. Po opuszczeniu wystawy we Frankfurcie, która dla zwiedzających będzie otwarta jeszcze do 27 września, coupe przeznaczone są testy i proces ostatecznego dopracowania konstrukcji. Ukończony model ma zostać pokazany w przyszłym roku na Top Marques Monaco. Halcon SuperSport zamierza zbudować tylko 15 egzemplarzy. za specjalne zamówienia. Cena każdego będzie startować od 175 tysięcy euro (obecnie to prawie 740 tysięcy złotych).

Skomentuj na forum
Ostatnie wiadomości Prezentacje