Aktualności
22.09.2015

Hyundai N 2025 Vision Gran Turismo Krok w kosmos

Hyundai uruchamia submarkę N, dedykowaną szerokiej gamie samochodów o sportowym charakterze. Jej nazwa wzięła się od centrum testowego koreańskiej firmy, które otworzono w połowie 2013 roku przy torze Nürburgring oraz centrum badawczo-rozwojowego w Namyang. Nadejście nowego zwiastuje m.in. wizja wyścigowego prototypu N 2025 Vision Gran Turismo.

Projekt N 2025 to kolejny pojazd przygotowany specjalnie na potrzeby gry Gran Turismo 6, w której pojawiło się już kilkanaście wizji innych producentów z całego świata. Maszyna była inspirowana aeronautyką, a w szczególności wyczynami pilotów z bazy sił powietrznych Edwards, którzy dla przyszłych podbojów kosmosu narażali swoje zdrowie i życie podczas testów na wyschniętym jeziorze Rogers. N 2025 powstał w wirtualnym świecie, ale auto można zobaczyć również w rzeczywistości. Model w skali 1:1 wystawiono na trwającym do 27 września salonie samochodowym we Frankfurcie.

Hyundai N 2025 Vision Gran Turismo

Twórcy ścigacza wymyślili sobie, że jego napęd zostanie oparty o cztery, umieszczone w kołach silniki elektryczne, superkondensatory i wodorowe ogniwa paliwowe, których masową produkcję Hyundai jako pierwszy na świecie - albo jeden z pierwszych, zależy od punktu widzenia - rozpoczął w 2013 roku. Cały system ma dostarczać 884 konie mechaniczne (680 z ogniw paliwowych i dodatkowe 204 z superkondensatorów), a samochód dzięki giętkiemu kadłubowi z włókien węglowych ma ważyć tylko 972 kilogramy. Dźwięki, które emituje pojazd opracowano w fabrycznym Sound Design Research Lab.

Hyundai N 2025 Vision Gran Turismo

N 2025 Vision Gran Turismo będzie można wypróbować wyłącznie w wirtualnym świecie, w grze Gran Turismo 6 na konsole PlayStation 3. W prawdziwym świecie, w którym nowe moce Hyundai'a dały o sobie znać w momencie startu marki w sezonie 2014 w rajdowych, samochodowych mistrzostwach świata, również będzie się działo. Pełną gamę samochodów spod znaku N zobaczymy na rynku już w 2017 roku, w którym firma będzie świętować swoje pięćdziesiąte urodziny.

Skomentuj na forum
Ostatnie wiadomości Prezentacje