Aktualności
11.09.2015

Audi SQ5 TDI Plus Błękitna ara

SQ5 to dość nietypowy model w ofercie Audi. Auto debiutowało przeszło trzy lata temu z 313-konnym, przeznaczonym na europejski rynek silnikiem wysokoprężnym, a pół roku później pojawiło się na rynku amerykańskim z 354-konną jednostką benzynową. Teraz dołącza do stale powiększającego się klubu z "plusem" w nazwie jako SQ5 TDI Plus.

Pierwsze Plusy tej dekady pojawiły się u Audi ponad pięć lat temu w postaci wyścigowego R15 TDI oraz limuzyny RS6. Później dołączyły do nich coupe TT i R8, a także limuzyna S8. Wysokoprężne SQ5 to pierwszy SUV z takim oznaczeniem. Maszynie w takiej konfiguracji przybyło mocy, ale nie tylko. Niemiecki producent przygotował również inne zmiany natury technicznej oraz pakiet pozwalający na odróżnienie auta od innych egzemplarzy.

Audi SQ5 TDI Plus

Między innymi dzięki zwiększeniu ciśnienia wtrysku mieszanki paliwowo-powietrznej moc widlastej szóstki podskoczyła do 340 koni mechanicznych. Moment obrotowy wzrósł z 650 do 700 niutonometrów. Tak samo, jak w przypadku wszystkich modeli S napęd przenoszony jest stale na wszystkie cztery koła. Po raz pierwszy w rodzinie Q5 w Plusie pojawia się sportowy mechanizm różnicowy na tylnej osi. Auto potrzebuje tylko 5,1 sekund na rozpędzenie się do 100 km/h. Jego prędkość maksymalna ograniczona jest elektronicznie do 250 kilometrów na godzinę.

Audi SQ5 TDI Plus

SQ5 TDI Plus stoi na nowych, 21-calowych obręczach i wyróżnia się m.in. nowymi końcówkami wydechu, czarnymi lusterkami bocznymi, klamkami, spoilerem na dachu i dyfuzorem. Nowością jest limitowany do 100 egzemplarzy pakiet stylistyczny "Audi Exclusive Selection Macaw Blue", który obejmuje m.in. ekskluzywny, błękitny lakier, sportowe fotele i tapicerkę ze skóry Nappa. Nowe Audi wejdzie do sprzedaży na rynku niemieckim już w przyszłym miesiącu w cenie 67,7 tysięcy euro (około 285 tysięcy złotych). Za pakiet od Audi Exclusive trzeba będzie dopłacić aż 12 tysięcy euro (ponad 50 tysięcy złotych).

Skomentuj na forum
Ostatnie wiadomości Prezentacje