Aktualności
15.08.2015

Lotus Exige 360 Cup Dookoła toru

Lotus dwoi się i troi w wymyślaniu jeszcze bardziej sportowych wariantów wśród sportowych wariantów swoich sportowych modeli. Najnowsza propozycja brytyjskiej marki zasługuje na takie miano bez żadnych wątpliwości. To limitowane coupe Exige 360 Cup, które przygotowano w oddziale Lotus Motorsport według formuły pozwalającej na udział w markowym pucharze.

Premierowe coupe to pochodna 350-konnego modelu Exige V6 Cup, który pojawił się na świecie trzy lata temu i korzystał z 3,5-litrowego silnika V6 ze sprężarką. Na pokładzie Exige 360 Cup znajdziemy tą samą jednostkę napędową, ale w połączeniu z nowym układem wydechowym i przeprojektowanym układem wydechowym, które pozwoliły na wyzwolenie dodatkowych dziesięciu koni mechanicznych.

Lotus Exige 360 Cup

Pakiet nadwoziowy w modelu 360 zawiera między innymi nową, wentylowaną maskę z przodu oraz dyfuzor i skrzydło z tyłu. Takie rozwiązania razem z płaską podłogą zapewniają przy prędkości 160 km/h docisk rzędu 42 kilogramów. Standardem jest aluminiowe, niezależne zawieszenie z podwójnymi wahaczami przy każdym z kół, pracujące w jednym z dwóch trybów oraz systemy elektroniczne, w tym kontrola szybkiego startu, pracujące w jednym z czterech trybów (drive, sport, race, off).

Lotus Exige 360 Cup

Ważące 1130 kilogramów auto dostępne będzie w czterech kolorach z czarnym dachem, przednią maską, pokrywą silnika i tylną ścianką. Na liście opcji znajdziemy tapicerkę z Alcantary, regulowane drążki przeciwskrętne zawieszenia, amortyzatory Öhlins, system przeciwpożarowy z odcięciem elektryki, zgodne z normami FIA fotele z włókien węglowych, klimatyzację i zdejmowaną kierownicę. Na terenie Wielkiej Brytanii, wliczając 20-procentowy podatek, model wyceniono na 63 tysiące funtów. To prawie 370 tysięcy złotych. Powstanie tylko 50 egzemplarzy.

Skomentuj na forum
Ostatnie wiadomości Prezentacje