Aktualności
12.08.2015

Hyundai Vision G Pasowanie na rycerza

Hyundai przymierza się do powiększenia swojej oferty o modele segmentów premium, które będą kusić wyglądem, poziomem wyposażenia oraz osiągami. Właśnie taki tok myślenia reprezentuje najnowszy koncept koreańskiej marki, coupe Vision G. Do powstania samochodu przyłożyli się styliści marki za całego świata, którzy zostali podsumowani przez oddział amerykański.

Premierowy Vision G zapowiada kierunek, w którym może pójść cała rodzina luksusowych Hyundaii niedalekiej przyszłości. Twórcy opisują model jako osobnika o dobrych manierach i rycerskich zasadach, który nie musi krzyczeć, aby zostać zauważonym - na otoczenie działa sam jego wygląd w spoczynku. Na właściciela auta czekają automatycznie otwierane drzwi, wykończona skórą, Alcantarą i drewnem kabina oraz sprawdzony silnik.

Hyundai Vision G

Sercem konceptu jest widlasta ósemka z bezpośrednim wtryskiem paliwa z rodziny Tau, która znana jest z modeli Genesis i Equus. Jednostki V8 Tau, które pojawiły się na rynku w 2008 roku już trzy razy lądowały w zestawieniu 10 najlepszych silników na rynku USA prestiżowego, działającego od ponad 80 lat magazynu "Ward's AutoWorld". W przypadku modelu Vision G mamy do czynienia z pięciolitrowym wcieleniem silnika, który przy sześciu tysiącach obrotów na minutę dostarcza 426 koni mechanicznych. Maksymalny moment obrotowy sięga 520 niutonometrów.

Hyundai Vision G

Hyundai Vision G zadebiutował wczoraj przed wybraną grupą dziennikarzy w LACMA (Los Angeles County Museum of Art). Już w ten weekend pojazd pojawi się podczas Pebble Beach Concours d'Elegance. W tym roku w grupie konceptów staną również: Alfa Romeo 4C Spider, Audi R8, BAC Mono, Bentley EXP Speed 6, Buick Avenir, Infiniti Q60, Lamborghini Asterion LPI910-4, Lincoln Continental, McLaren 570S oraz Porsche 919 Hybrid, zwycięzca tegorocznego, 24-godzinnego wyścigu Le Mans. Konkurs elegancji odbędzie się już w najbliższą niedzielę, 16 sierpnia.

Skomentuj na forum
Ostatnie wiadomości Prezentacje