Aktualności
24.04.2015

Chevrolet Corvette Z06 C7.R Edition Podpis Corvette Racing

Siódma generacja Corvette przeszła niespodziewaną aktualizację, w której szczególny nacisk położono na zbliżenie auta drogowego do torowego C7.R, znanego m.in. z pucharu FIA WEC. W związku z tym przygotowano limitowaną serię Z06 C7.R Edition, a poprawkom natury kosmetycznej i technicznej poddane zostały wszystkie dotychczasowe warianty silnikowe i nadwoziowe.

Podstawowe Corvette Stingray, dostępne jako coupe i kabriolet, będzie można teraz zamawiać z nowymi pakietami stylistycznymi, Twilight Blue, Spice Red lub Jet Black, w nowych kolorach nadwozia, z nowymi felgami, detalami z włókien węglowych, kierownicą, fotelami oraz mechanizmami otwierania klapy bagażnika i silnika, czujnikami parkowania i opcjonalnym, adaptacyjnym zawieszeniem Magnetic Ride Control, które dotychczas wiązało się z wykupieniem pakietu Z51. Wydłużona lista opcji obejmie m.in. sprzęt grający Bose, nowe wyświetlacze i systemy łączności ze światem oraz system telemetrii Performance Data Recorder.

Chevrolet Corvette Z06 Convertible Twilight Blue

Amerykański wóz napędzany jest wolnossącym silnikiem V8 serii LT1 o pojemności 6,2 litrów, który na starcie dostarcza 461 koni mechanicznych i 624 niutonometry. Moc na tylną oś przenosi 7-stopniowa, ręczna skrzynia biegów lub 8-stopniowy automat, pozwalający w połączeniu z uzbrojeniem Z51 na rozwinięcie 60 mph w czasie 3,7 sekund. Z opcjonalnym układem wydechowym auto dysponuje mocą 466 KM i momentem 630 Nm. Twórcy pojazdu przewidzieli pięć trybów jazdy: Weather, Eco, Tour, Sport oraz Track, które regulują pracę układu kierowniczego, zawieszenia, hamulców, wydechu, silnika, mechanizmu różnicowego, skrzyni biegów i kontroli trakcji.

Chevrolet Corvette Z06 C7.R Edition

Kolejny poziom wtajemniczenia to Z06, najbardziej utalentowane Corvette w historii. Pojazd taki korzysta z silnika serii LT4, czyli 6,2-litrowego V8 ze sprężarką, która wyciska 659 koni i 881 niutonometrów i w parze z automatyczną skrzynią biegów potrzebuje tylko 2,95 sekund na rozpędzenie swojego nosiciela do 60 mil na godzinę. Wzorem zwykłego Stingray model otrzymał w tym roku kilka pakietów stylistycznych, nowe lakiery, detale z karbonu, nowe fotele, tapicerkę, kamerę cofania i tak dalej. Całkowicie nowy wariant to Z06 w wersji C7.R Edition.

Chevrolet Corvette Z06 C7.R Edition

C7.R Edition przypieczętowuje torowe sukcesy Corvette, siedem wygranych w swojej klasie w 24-godzinnym wyścigu Le Mans od 2001 roku oraz dziesięć mistrzowskich tytułów producentów i zespołów w pucharze American Le Mans Series w latach 1999-2013. Maszyna wyposażona jest standardowo w zestaw Z07 Performance Package z węglowymi tarczami hamulcowymi Brembo i regulowanym ospoilerowaniem, ogumienie Michelin Pilot Sport Cup 2, czarne felgi z żółtym rantem, maskę silnika z węglowym "oknem" oraz liczne dodatki nadwozia i wnętrza, w tym tabliczki znamionowe. Chevrolet Corvette Z06 C7.R Edition powstanie w ilości tylko 500 egzemplarzy.

Skomentuj na forum
Ostatnie wiadomości Prezentacje