Aktualności
14.04.2015

Volkswagen GTI Supersport Vision Gran Turismo

Posiadacze konsol PlayStation 3 i gry Gran Turismo 6 doczekali się kolejnej aktualizacji, w ramach której ponownie powiększy się stajnia unikatowych samochodów, dostępnych pod zakładką Vision GT. W dziale tym znajdziemy maszyny przygotowane specjalnie przez renomowanych producentów z całego świata. Tą najnowszą jest kompakt GTI Supersport spod znaku Volkswagena.

GTI Supersport to daleko posunięta wariacja na temat współczesnego Golfa GTI, który opuszcza obecnie salony sprzedaży z mocą maksymalnie 250 koni mechanicznych. Dedykowaną grze Gran Turismo 6 maszynę opleciono rzędami lotek i spoilerów (tylne skrzydło osadzono pomysłowo na ramionach przylegających do słupków C), wlotów powietrza i znacznie poszerzono w stosunku do zwykłego Golfa, który mimo ogromu zmian pozostaje jednoznacznie rozpoznawalny. Auto postawiono na wieloczęściowych felgach o średnicy 20 cali.

Volkswagen GTI Supersport Vision Gran Turismo

Do napędu super sportowego GTI zaprzęgnięto turbodoładowaną jednostkę VR6, która miałaby dostarczać 510 koni mechanicznych i około 665 niutonometrów. Z takimi parametrami musi sobie radzić siedmiostopniowa, dwusprzęgłowa skrzynia biegów oraz układ przeniesienia napedu na wszystkie cztery koła 4Motion. Twórcy auta gwarantują, że na jeden koń mechaniczny przypada tu tylko 2,5 kilograma, a maszyna jest w stanie rozpędzić się do 100 km/h w czasie 3,6 sekund i przekroczyć 300 kilometrów na godzinę.

Volkswagen GTI Supersport Vision Gran Turismo

Na razie wszystkie obietnice można zweryfikować jedynie w świecie wirtualnym, ale można się spodziewać, że Niemcy nie pozwolą na utrzymanie się takiego stanu rzeczy i model GTI Supersport zobaczymy wkrótce w rzeczywistości. Tak właśnie było z poprzednim projektem Volkswagena dla Gran Turismo 6, konceptem GTI Roadster, który pokazano na początku czerwca ubiegłego roku podczas cyklicznego spotkania GTI Wörthersee i który wywodził się z jeszcze starszego projektu Design Vision GTI.

Skomentuj na forum
Ostatnie wiadomości Prezentacje