Aktualności
29.01.2015

Mercedes F1 W06 Hybrid Pretendent do tronu

Poza awariami i potyczkami wewnątrz zespołu w ubiegłym roku nie było siły, która zatrzymałaby bolidy Mercedesa na trasie eliminacji mistrzostw świata Formyły 1. Niemiecki zespół wygrał 16 wyścigów, sięgnął 18 razy po pole position, zdobył mistrzostwo konstruktorów oraz mistrzostwo i wicemistrzostwo kierowców. Nowy bolid, który ma utrzymać formę pokazano dziś na Silverstone.

Maszyna o oznaczeniu F1 W06 Hybrid pokonała pierwszych osiemnaście okrążeń na Silverstone w celach promocyjnych (kręcenie filmu, przerwane przez deszcz), a publicznie zostanie pokazana już w niedzielę z samego rana przy okazji rozpoczęcia oficjalnych testów w Jerez w Hiszpanii. Tak samo, jak poprzednio bolid będzie wykorzystywał autorski układ napędowy, na którym polegał w ubiegłym roku zespół Williamsa, co przełożyło się na bardzo dobre wyniki i trzecie miejsce w tabeli konstruktorów.

Mercedes F1 W06 Hybrid

Bolidy Formuły 1 pozostaną w tym roku przy turbodoładowanych silnikach V6 o pojemności 1,6 litrów oraz dwóch systemach odzyskiwania energii, kinetycznej oraz cieplnej. Zmiany w przepisach podniosły minimalną masę samochodów bez paliwa, ale z kierowcą i innymi płynami z 691 do 702 kilogramów, zaostrzyły funkcje spełniane przez elementy tylnego zawieszenia, wymogi aerodynamiczne, kształty przedniej części nadwozia i po raz kolejny podniosły poziom bezpieczeństwa kierowców.

Mercedes F1 W06 Hybrid

Duet Mercedesa będą tworzyć w tym roku ci sami kierowcy, co poprzednio: Nico Rosberg i aktualny mistrz świata, Lewis Hamilton. Hamilton ma na koncie 148 startów w wyścigach Grand Prix, 33 wygrane i dwa tytuły mistrza świata, po pierwszy z nich sięgnął w 2008 roku z McLarenem. W minionym sezonie Brytyjczyk wygrał aż 11 z dziewiętnastu eliminacji. Rosberg, który dla Mercedesa jeździ od roku 2010, w swojej karierze pokonał 166 wyścigów Grand Prix, wygrywając osiem z nich.

Skomentuj na forum
Ostatnie wiadomości Prezentacje