Aktualności
28.01.2015

McLaren 675LT Super seria

McLaren Automotive zapowiada swoją drugą, światową premierę na zbliżający się wielkimi krokami salon samochodowy w Genewie. Nowa maszyna brytyjskiej marki będzie kolejnym pojazdem z rodziny, którą ponad pięć lat temu zapoczątkował MP4-12C, a którą kontynuują dzisiaj coupe i spidery 625C oraz 650S. Samochód o oznaczeniu 675LT zajmie miejsce głowy rodziny.

Pierwszą premierą McLarena w Genewie będzie zapowiedziany już w ubiegłym roku, ekstremalny, przeznaczony wyłącznie na tory wyścigowe P1 GTR z hybrydowym układem napędowym o mocy aż 1000 koni mechanicznych. Maszyna ta nawiązywać będzie jednocześnie do modelu F1 GTR, który wygrał w 1995 roku w 24-godzinnym wyścigu Le Mans. Do legendarnego F1, ale w zupełnie innym wydaniu, nawiązywać będzie również drogowy 675LT, w którym LT to skrót od "Long Tail" - "długi ogon".

McLaren F1 GT

Drogowy F1 GT z długim ogonem, służącym poprawie właściwości aerodynamicznych, pojawił się na początku 1997 roku jako cywilny odpowiednik udoskonalonego, wyścigowego F1 GTR, niezbędny do homologacji. Pojazd był wyższy, szerszy i dłuży o ponad 64 milimetry od zwykłego F1 przy zachowaniu identycznego rozstawu osi. Dodatkowo schudł o około 20 kilogramów i stanął na kołach o średnicy powiększonej o jeden cal. McLaren F1 GT został sprzedany w zaledwie trzech egzemplarzach.

McLaren 675LT

Na temat dzisiejszego 675LT jego twórcy nie zdradzają jeszcze zbyt wiele. Anglicy obiecują, że w dopiero co zdefiniowanej gamie McLaren Super Series będzie to samochód najlżejszy, najszybszy, i najbardziej angażujący w jego prowadzenie. Moc jego podwójnie doładowanego V8, jak wskazuje nazwa, wzrośnie do 675 koni mechanicznych. Auto będzie oferowane wyłącznie z zamkniętą karoserią, a jego pierwsze egzemplarze mają trafić do właścicieli jeszcze przed końcem tego roku.

Skomentuj na forum
Ostatnie wiadomości Prezentacje