Aktualności
27.01.2015

Peugeot RCZ R Bimota Dwa razy dwa

Peugeot połączył siły z włoskim producentem motocykli, firmą Bimota. Efekt współpracy dwóch dość odmiennych marek pokazano podczas wystawy Motor Bike Expo w Weronie we Włoszech. Jest nim specjalne wydanie sportowego coupe RCZ R, odróżniającego się pod wieloma względami od bazowego modelu, którym możemy wyjechać z salonów sprzedaży.

W przypadku standardowego RCZ R mamy do czynienia z turbodoładowanym, 4-cylindrowym silnikiem benzynowym o pojemności 1,6 litra i mocy 270 koni mechanicznych. W modelu RCZ R Bimota przeprogramowano elektronikę sterującą pracą jednostki napędowej, przeprojektowano układ wydechowy oraz układ doładowania, w którym pojawił się nowy zawór upustowy. Dzięki wszystkim modyfikacjom moc silnika podskoczyła aż do 304 koni mechanicznych, które przenoszone są tylko na przednią oś.

Peugeot RCZ R Bimota

Na tym zmian natury technicznej nie koniec. Samochód obniżono o 10 milimetrów i wyposażono w wydajniejszy układ hamulcowy z tarczami o średnicy 380 milimetrów z przodu. W każdym rogu coupe znalazły się czarne felgi, a karoserię i wnętrze pokryły trzy, charakterystyczne dla Bimoty kolory oraz flaga Włoch. Z kabiny usunięto tylną kanapę, w miejscu której znalazły się schowki na dwa kaski, a w środku zawieszono także dwie kamery GoPro oraz 7-calowy wyświetlacz systemu TomTom Bridge, którym steruje pasażer.

Peugeot RCZ R Bimota

RCZ R Bimota nosi dodatkowe oznaczenie PB104. Oznacza to Peugeot, Bimota, projekt numer jeden i cztery koła i wskazuje, że można się spodziewać kolejnych, podobnych projektów, w tym motocykla. Twórcy auta nie informują czy trafi ono to limitowanej produkcji czy pozostanie pokazowym one-off'em. W tym drugim przypadku dla wszystkich zainteresowanych pozostanie zakup bazowego RCZ R oraz wizyta u tunerów. Na terenie Polski 270-konne coupe z Francji wyceniono na 153 tysiące złotych.

Skomentuj na forum
Ostatnie wiadomości Prezentacje