Aktualności
19.01.2015

Buick Avenir Łatwo przyswajalny

Buick, najstarsza, działająca do dzisiaj marka wśród amerykańskich producentów samochodów, wraca do snucia wizji przyszłości poprzez budowę konceptów. Tym razem firma skłania się ku luksusowej limuzynie z wyższej półki, która miałaby zająć miejsce na szczycie jej oferty. Projekt nazwano Avenir, co w języku francuskim oznacza "przyszłość".

Czterodrzwiowy Avenir czerpie pełnymi garściami z poprzednich konceptów marki, od Wildcata II z 1954 roku zaczynając, w którym pojawił się charakterystyczny grill i kończąc na coupe Rivera sprzed dwóch lat. Maszyna w kolorze Crystalline mierzy prawie 520 centymetrów szerokości, ponad 193 centymetry szerokości, porusza się na 21-calowych felgach, korzysta z zewnętrznego oświetlenia w technologii LED i wygląda tak, jakby mogła zacząć wyjeżdżać z fabryk już jutro.

Buick Avenir

W środku auta znajdziemy osobne fotele dla czterech osób, nowy system Buick IntelliLink z 12-calowym ekranem dotykowym, ekrany w przednich fotelach dla pasażerów z tyłu, a także systemy pozwalające na bezprzewodowe ładowanie, łączenie z internetem w paśmie LTE i synchronizację urządzeń mobilnych. Elektronika pozwala na zapamiętanie wszystkich ustawień samochodu, od pozycji foteli po zawartość wyświetlaczy na desce rozdzielczej, który dostosowuje się gdy tylko zachodzi zmiana kierowcy.

Buick Avenir

Avenir to również przedsmak zmian technologicznych. Amerykanie wyposażyli koncept w silnik V6 nowej generacji z bezpośrednim wtryskiem paliwa, systemem start/stop i układem Active Fuel Management, odłączającym pod niskim obciążeniem część cylindrów. Napęd przenoszony jest na wszystkie cztery koła poprzez automatyczną, 9-stopniową skrzynię biegów z łopatkami przy kierownicy, a kierowca ma do wyboru kilka trybów pracy adaptacyjnego zawieszenia. Jeszcze do 25 stycznia koncept Buicka można podziwiać na salonie samochodowym w Detroit.

Skomentuj na forum
Ostatnie wiadomości Prezentacje