Aktualności
17.01.2015

Porsche 919 Hybrid Druga generacja

Przygotowania Porsche do kolejnego sezonu pucharu World Endurance Championship nabierają coraz większej prędkości. Marka z rekordową liczbą wygranych w 24-godzinnym wyścigu Le Mans w tym roku jeszcze bardziej zwiększy swoje wysiłki i szanse na wygraną, a na tory wypuści drugą generacje prototypu 919 Hybrid. Maszynę ujawniono właśnie na pierwszych zdjęciach.

Pierwszy egzemplarz udoskonalonego modelu 919 Hybrid wyjechał na pierwsze testy w placówce Weissach w połowie grudnia. Pierwsze, poważne testy zaczynają się już jutro w Abu Dhabi i potrwają do czwartku włącznie. Na pierwszy rzut oka prototyp drugiej generacji nie różni się zbytnio od zeszłorocznej maszyny, ale diabeł jak zwykle tkwi w szczegółach oraz przemyślanej ewolucji koncepcji aerodynamicznej i hybrydowego układu napędowego.

Porsche 919 Hybrid

Tak samo, jak poprzednio 919 Hybrid klasy LMP1 będzie zasilany innowacyjną kombinacją benzynowego, turbodoładowanego silnika w układzie V4 o pojemności dwóch litrów, silnika elektrycznego napędzającego przednie koła oraz dwóch systemów odzyskiwania energii. Już teraz wiadomo, że Porsche wymieni m.in. przednią część karoserii auta, której wybrzuszenie prowadzące do kabiny kierowcy będzie zwężało się i obniżało ku przodowi, pojawią się nowe nadkola, spoiler i boczne lotki. Kształty tylnej części nadwozia pozostają na razie tajemnicą. Porsche nie mówi też jeszcze nic o typie baterii, z których skorzysta tym razem.

Porsche 919 Hybrid

W ośmiu zeszłorocznych eliminacjach pucharu WEC samochodom Porsche - po dwie sztuki w każdym wyścigu - udało się wygrać tylko raz, w grudniu na torze Interlagos w Brazylii. Auta dowiozły do mety również cztery miejsca trzecie i jedno drugie. W tym roku Porsche wystawi w 24-godzinnym wyścigu Le Mans oraz wcześniejszej, 6-godzinnej eliminacji na Spa-Francorchamps po trzy egzemplarze. Na razie ujawniono nazwisko tylko jednego kierowcy w załodze trzeciego samochodu. To Nico Hulkenberg, któremu kalendarz Formuły 1 pozwoli na "wycieczkę" poza zespół Force India. Mistrzostwa rozpoczną się od wyścigu na Silverstone w dniu 12 kwietnia.

Skomentuj na forum
Ostatnie wiadomości Prezentacje