Aktualności
15.01.2015

Porsche Cayenne Turbo S Top model

Porsche sprzedało w ubiegłym roku rekordową liczbę 189,9 tysięcy samochodów, notując tym samym 17-procentowy wzrost w porównaniu do roku 2013. Najpopularniejsze po raz kolejny z rzędu było Cayenne, którego nowe warianty są więcej, niż koniecznością, a kilku jeszcze brakuje. Swoją gotowość w tym tygodniu zgłosiło odświeżone, najmocniejsze w gamie Cayenne Turbo S.

Poprzednio z modelem spotkaliśmy się jesienią 2012 roku. Dysponował wtedy mocą 550 KM i momentem 750 Nm, które pozwalały na rozwinięcie prędkości 100 km/h w czasie 4,5 sekund. W tym roku Cayenne Turbo S otrzymało przeprojektowane V8 o pojemności 4,8 litrów z podwójnym turbodoładowaniem, w którym jedną z najważniejszych zmian jest zintegrowanie turbosprężarek z kolektorami układu wydechowego. Motor produkuje teraz 570 koni mechanicznych oraz 800 niutonometrów.

Porsche Cayenne Turbo S

Najmocniejszy SUV w ofercie Porsche uzbrajany jest w węglowo-ceramiczne tarcze hamulcowe o średnicy aż 420 milimetrów z przodu, przy których po raz pierwszy instalowane są dziesięciotłoczkowe zaciski (tył: 370 mm i 4-tłoczkowe zaciski). Standardem są systemy Porsche Dynamic Chassis Control, Porsche Torque Vectoring Plus, Porsche Traction Management, Porsche Dynamic Light System Plus oraz 21-calowe felgi serii 911 Turbo, a opcją m.in. sportowy układ wydechowy z przełącznikiem pozwalającym na przedostanie się do kabiny większej ilości decybeli.

Porsche Cayenne Turbo S

Maszyna potrzebuje tylko 4,1 sekund na rozpędzenie się do 100 km/h, a jej prędkość maksymalna sięga 284 km/h. Ale to może nie mówić wiele, dlatego Porsche zabrało Cayenne Turbo S na pętlę Nürburgring Nordschleife. Wynik: 7 minut i 59,74 sekundy, rekord w segmencie SUV'ów (i wielki smutek angielskiej konkurencji, patrz Range Rover Sport SVR)! Samochód pojawi się w sprzedaży w drugim kwartale tego roku, a do 25 stycznia można go oglądać na wystawie w Detroit. Na terenie Niemiec, wliczając podatki i inne opłaty, auto wyceniono na 166,7 tysięcy euro. Obecnie to około 715 tysięcy złotych.

Skomentuj na forum
Ostatnie wiadomości Prezentacje