Aktualności
26.12.2014

Renault Duster RST Dziesiątka Dakaru

Po przeniesieniu Rajdu Dakar w 2009 roku z Europy i Afryki do Ameryki Południowej wśród samochodów dominowały w nim dwie marki: przez pierwsze trzy lata Volkswagen, przez kolejne trzy Mini. Z daleka od czołówki trzymali się francuscy producenci, ale to ma się wkrótce zmienić. Po wygraną ruszy Peugeot, a o miejsce w pierwszej dziesiątce powalczy Renault.

O planach Peugeota i debiucie modelu 2008 DKR wiadomo od przeszło dziewięciu miesięcy, dlatego skupimy się na tej drugiej firmie. Renaultowi, który obecny będzie dopiero trzeci sezon, z roku na rok powodzi się w Dakarze coraz lepiej. Prawie trzy lata temu marka ukończyła zawody na miejscu 29, a w styczniu tego roku była 14 w klasyfikacji generalnej i czwarta w swojej klasie. Plan na przyszły miesiąc to co najmniej pozycja 10.

Renault Duster RST

Argentyński oddział Renaulta wystawi dwa samochody przygotowane po raz pierwszy niemal w całości przez Renault Sport Technologies. Znacznie nowocześniejsze, niż poprzednio modele Duster poprowadzą załogi, które przygotowywały się m.in. poprzez udział w trzech rundach argentyńskich mistrzostw cross-country, zakończonych jedną wygraną i trzema drugimi miejscami. Ekipa RST zapewni również całodobowe wsparcie na czas trwania prawie dwutygodniowego Rajdu Dakar.

Renault Duster RST

Dakarowy Duster będzie napędzany silnikiem V8 z palety francusko-japońskiego koncernu Renault-Nissan Alliance o mocy około 380 koni mechanicznych. Trzydziesta szósta edycja Rajdu Dakar rozpocznie się czwartego i zakończy siedemnastego stycznia. Trasa będzie przebiegać przez Argentynę, Chile i Boliwię ze starem i metą w Buenos Aires. W tym samym czasie w sprzedaży w Argentynie pojawi się limitowany, drogowy Renault Duster Dakar.

Skomentuj na forum
Ostatnie wiadomości Prezentacje