Aktualności
19.12.2014

Audi RS5 Coupe Sport Edition

Audi po raz kolejny próbuje zwrócić uwagę amerykańskich kolekcjonerów i poszukiwaczy sposobów na wyróżnienie się w tłumie. W październiku taką właśnie rolę powierzono limitowanemu do 60 egzemplarzy R8 Competition o mocy 578 koni mechanicznych, do którego dołącza teraz kolejne coupe. Mowa o modelu RS5 w wersji Sport Edition.

RS5, które opracowano w oddziale Quattro GmbH, zajęła się w tym przypadku placówka Audi Exclusive, odpowiadająca za spełnianie indywidualnych potrzeb klientów. Standardowa konfiguracja Sport Edition obejmuje między innymi: nowe, pięcioramienne felgi o średnicy 20 cali, czerwone zaciski hamulców, szare lakiery karoserii Daytona Gray i Nardo Gray, tapicerkę ze skóry Nappa w kolorach czarnym i karmazynowej czerwieni oraz liczne detale, które każdy klient może zmieniać wedle własnego uznania.

Audi RS5 Coupe Sport Edition

W przeciwieństwie do R8 Competition pod względem technicznym RS5 Coupe Sport Edition pozostało nietknięte. Niemiecki samochód napędzany jest wolnossącą, widlastą ósemką o pojemności 4,2 litrów, która dostarcza 456 koni mechanicznych oraz 429 niutonometrów. Silnik połączony jest z 7-stopniową skrzynią biegów S Tronic z funkcją szybkiego startu, która pozwala na rozwinięcie 60 mil na godzinę w czasie 4,5 sekund. Dla odmiany od zwykłego RS5 prędkość maksymalna ograniczona jest do 174 mil na godzinę, czyli dokładnie 280 km/h.

Audi RS5 Coupe Sport Edition

Jak na każde, mocarne Audi przystało przekazanie napędu na obie osie realizowane jest poprzez układ firmowany pod nazwą Quattro. W tym przypadku mamy do czynienia między innymi z centralnym mechanizmem różnicowym oraz elektronicznym systemem rozdzielania momentu obrotowego pomiędzy poszczególne koła (torque vectoring). Dodatkowo zawieszenie w RS5 w porównaniu do zwyczajnego A5 jest obniżone o około 20 milimetrów. Sport Edition, przeznaczone tylko na rynek USA, wyceniono na prawie 87,6 tysięcy dolarów (obecnie to około 287 tysięcy złotych). Powstanie tylko 75 sztuk.

Skomentuj na forum
Ostatnie wiadomości Prezentacje