Aktualności
02.12.2014

Mercedes-Benz SL 63 AMG World Championship Edition

W miniony weekend Mercedes-Benz świętował pełen sukcesów rok w Formule 1: szesnaście wygranych wyścigów, mistrzostwo świata konstruktorów, mistrzostwo świata Lewisa Hamiltona i wicemistrzostwo Nico Rosberga. Z tej okazji na ulice Stuttgartu wyjechały zabytkowe, wyścigowe modele marki oraz premierowo limitowane, mistrzowskie edycje roadstera SL 63 AMG.

Podczas sobotniego Stars & Cars w Stuttgarcie ponad 50 tysięcy osób mogło zbliżyć się do Hamiltona i Rosberga oraz zobaczyć w ruchu kilka mechanicznych legend Mercedes-Benza. Na ulice wyjechały między innymi Mercedes klasy Grand Prix z 1914 roku, międzywojenne modele SSK, W 25 i W 125, bolid W 196 z Formuły 1 z lat pięćdziesiątych, słynny 300 SLR z numerem 722, bezcenny 300 SLR Uhlenhaut Coupe, Sauber-Mercedes C9, który pozwolił na wygraną w 24-godzinnym wyścigu Le Mans w 1989 roku oraz CLK-LM, którym startowano w wyścigach długodystansowych pod koniec lat dziewięćdziesiątych.

Mercedes-Benz SL 63 AMG World Championship Edition

Hamilton i Rosberg pojawili się przed kibicami za kierownicami wykończonych według własnego pomysłu egzemplarzy SL 63 AMG limitowanej serii World Championship 2014 Collector's Edition. Hamilton wybrał czarny lakier ze złotymi detalami karoserii i wnętrza, Rosberg biały z czarnymi detalami. Każdy z pojazdów zostanie wypuszczony w ilości zaledwie 19 numerowanych egzemplarzy, nawiązujących do każdego z tegorocznych wyścigów i torów Formuły 1, których mapki trafią na tabliczki znamionowe aut oraz dywaniki, czyniąc każdy egzemplarz unikatowym.

Mercedes-Benz SL 63 AMG World Championship Edition

Niemieckie samochody będą napędzane podwójnie doładowanymi silnikami V8 o pojemności 5,5 litrów, mocy 585 KM i momencie obrotowym aż 900 niutonometrów. Seryjne wyposażenie obejmie m.in. pakiet dla kierowcy AMG, sportowe zawieszenie, system ogrzewania szyi i karku AirScarf, nagłośnienie marki Bang & Olufsen, panoramiczny dach z funkcją Magic Sky Control oraz sportowe fotele AMG. Elektroniczne ograniczenie prędkości zostanie podniesione do 300 km/h. Cena jednej sztuki wraz z podatkiem VAT to 320,11 tysięcy euro, obecnie to prawie 1,35 miliona złotych. Przy zakupie pary Mercedes-Benz gwarantuje zniżkę do 629,5 tysięcy euro (niecałe 2,65 miliona złotych).

Skomentuj na forum
Ostatnie wiadomości Prezentacje