Aktualności
21.11.2014

Jaguar F-Type AWD Szczęśliwa czternastka

Rodzina przebojowego Jaguara F-Type rozrasta się z sześciu aż do czternastu wariantów. Wszystko to dzięki pojawieniu napędu na wszystkie cztery koła, ręcznej skrzyni biegów oraz 550-konnego F-Type R Convertible. Wszystkie nowości Angielskiej marki debiutują w tym tygodniu w Los Angeles, a w sprzedaży pojawią się wiosną przyszłego roku.

Nowa, ręczna skrzynia biegów o sześciu przełożeniach będzie opcją dla coupe i kabrioletu F-Type i F-Type S, napędzanych widlastymi szóstkami o pojemności trzech litrów ze sprężarką, mocy 340 lub 380 koni mechanicznych i napędzie przenoszonym tylko na tylną oś. W wersji z napędem na obie osie, która stanie na nowych, 19-calowych felgach Volution dostępny będzie tylko 8-stopniowy automat Quickshift. W najsłabszych F-Type'ach pojawi się system Torque Vectoring by Braking, zarezerwowany wcześniej tylko dla odmian R.

Jaguar F-Type AWD

Razem z napędem na wszystkie koła Jaguar przygotował system Intelligent Driveline Dynamics, który steruje współpracą wszystkich elementów układu napędowego: silnika, skrzyni biegów, mechanizmu różnicowego z tyłu i centralnego dyferencjału oraz układu DSC (Dynamic Stability Control). IDD może przekazywać na tylną oś do stu procent momentu obrotowego. F-Type uzbrojony jest równiez w kolejną ewolucję adaptacyjnego układu EPAS (Electric Power Assisted Steering), który doskonalono przez ostatnie pięć lat.

Jaguar F-Type AWD

F-Type AWD-R w obu wersjach nadwoziowych na rozwinięcie 60 mph będzie potrzebował 3,9 sekund. Prędkość maksymalna zostanie ograniczona do 186 mph (w zaokrągleniu 300 km/h). F-Type'a z napędem na wszystkie cztery koła poznamy nie tylko po znaczku "AWD" z tyłu, ale także po wentylowanej klapie silnika z głębiej zaznaczonym wybrzuszeniem. Dla każdego coupe i kabrioletu dostępny będzie Sport Design Pack, w skład którego wchodzą wpływające na aerodynamikę dodatki nadwozia (splitter, progi, zwężki Venturiego w tylnej części podwozia, a w coupe ustawiony na stałe spoiler z tyłu).

Jaguar F-Type AWD

Dzięki wszystkim nowościom F-Type od wiosny przyszłego roku dostępny będzie w aż czternastu wariantach jako coupe lub kabriolet: F-Type o mocy 340 KM z napędem na tył i przekładnią Quickshft lub manualem, F-Type S o mocy 380 KM z przekładnią Quickshift i napędem na tył lub cztery koła lub napędem na tył i ręczną skrzynią biegów oraz jako F-Type R o mocy 550 KM z automatem Quickshift i napędem na tył lub cztery koła. Na terenie Polski ceny auta zaczynają się obecnie od 388 tysięcy złotych.

Skomentuj na forum
Ostatnie wiadomości Prezentacje