Aktualności
14.11.2014

Cadillac ATS-V.R Szkoła międzynarodowa

W przyszłym roku na rynek wejdzie zupełnie nowe coupe ATS-V od Cadillaca, konkurujące między innymi z 431-konnym BMW M4. Pierwszy, sportowy model amerykańskiej marki w tym segmencie dzięki działaniom oddziału Cadillac Racing będzie miał również okazję pojawienia się na torach wyścigowych całego świata w różnego typu zawodach klasy GT.

Pokazany w tym tygodniu na torze Circuit of the Americas model ATS-V.R powstał według specyfikacji FIA GT3, co oznacza, że jego właściciele będą uprawnieni do udziału w przeszło 30 seriach wyścigowych na całym świecie. Cadillac tym samym będzie konkurował z takimi markami, jak Aston Martin, Audi, Bentley, BMW, Ferrari, Lamborghini, McLaren oraz Porsche. W środku maszynę ogołocono do zera i wzmocniono klatką bezpieczeństwa, z na zewnątrz poza obowiązkowym ospoilerowaniem poszerzono znacznie nadkola z myślą o instalacji zgodnie z przepisami szerokiego ogumienia na felgach o średnicy 18 cali.

Cadillac ATS-V.R

Do zasilania ATS-V.R użyto podwójnie doładowaną, widlastą szóstkę o pojemności 3,6 litrów rodem z większego CTS-V. W formacie torowym umieszczony z przodu silnik wyposażono m.in. w większe turbosprężarki BorgWarner, większe intercoolery, skrócony, wychodzący bo bokach wydech i nową elektronikę. Z tyłu znajdziemy zupełnie nową oś ze skrzynią biegów, której umiejscowienie zapewnia idealny rozkład masy przód/tył w stosunku 49/51. W zależności od ograniczeń regulaminowych danej serii wyścigowej silnik będzie mógł produkować do 600 koni mechanicznych. Prędkość maksymalna: ponad 275 km/h.

Cadillac ATS-V.R

Dzisiejsze Cadillac Racing, które stoi za globalnym ATS-V.R, to zespół bardzo młody, powołany do życia w 2004 roku. Na jego koncie dzięki wyścigowym ewolucjom modeli CTS-V w nadwoziach coupe i sedan wylądowało już 26 wygranych, 91 miejsc na podium oraz 22 pole position. To wszystko złożyło się się na pięć tytułów mistrzowskich konstruktorów w północnoamerykańskim pucharze Pirelli World Challenge w sezonach 2005, 2007, 2012, 2013 i 2014 oraz cztery mistrzostwa wśród kierowców.

Skomentuj na forum
Ostatnie wiadomości Prezentacje