Aktualności
13.09.2014

Brutal Coupe Surowe prawo

Poszukujesz wrażeń porównywalnych z jazdą motocyklem, ale rozum podpowiada, że o wiele bezpieczniejsze będą cztery koła i dach nad głową? Wspomaganie kierownicy, ABS, elektrycznie sterowane szyby i inne wynalazki współczesności uważasz za zbędny ciężar? Jeśli tak - najwyższy czas zapoznać się ze słowacką marką Brutal.

Firma, której dowodzi Marian Luspai prowadzi prace nad swoim pierwszym, sportowym pojazdem od przeszło sześciu lat. Jedne z pierwszych testów nagiego podwozia przeprowadzono jeszcze w 2008 roku na węgierskim torze Euroring, podczas których maszynę wyposażono w umieszczony centralnie, 1,8-litrowy silnik Volkswagena z turbodoładowaniem o mocy około 150 koni mechanicznych. Taka sama jednostka napędowa wyląduje na pokładzie coupe w bazowej wersji, które ma ważyć około 800 kilogramów i rozpędzać się do setki w czasie około pięciu sekund.

Brutal Coupe

W o wiele mocniejszym wydaniu pojazd będzie napędzany 2-litrowym boxerem rodem prosto z Subaru Imprezy, który ma produkować okrągłe 300 koni mechanicznych. Napęd na tylne koła będzie przekazywać 6-stopniowa, ręczna skrzynia biegów (w dwa razy słabszym modelu dostępny będzie mechanizm o pięciu biegach). W takiej konfiguracji słowackiej maszynie, projektowanej z myślą o szaleństwach na torach wyścigowych, przytyje się do 860 kilogramów. Przyspieszenie od zera do stu kilometrów na godzinę spadnie poniżej 3,9 sekund.

Brutal Coupe

Brutal Coupe będzie budowany wokół przestrzennej ramy ze stali z rozstawem osi sięgającym 2624 milimetrów i regulowanym zawieszeniem. Karoseria z unoszonymi do góry drzwiami i inne elementy zostaną wykonane z materiałów kompozytowych: włókien szklanych, włókien węglowych i airexu. Do wyboru będą koła o średnicy o 17 do 19 cali. Prace nad ukończeniem pierwszego egzemplarza trwają. W planach na przyszłość jest instalacja silników o mocy dochodzącej nawet do 600 KM!

Skomentuj na forum
Ostatnie wiadomości Prezentacje