Aktualności
12.09.2014

HSV GTS Maloo Zielonym do góry

Australijskie wozy użytkowe typu ute dzięki staraniom zakładów Ford Performance Vehicles i Holden Special Vehicles adresowane są nie tylko do tych, którzy potrzebują przewieźć coś większego, ale także do tych, którzy potrzebują przewieźć coś bardzo szybko. Albo szukają tylko szybkości. Nowe dzieło HSV powinno sprawdzić się w obu sytuacjach. Mowa o limitowanym GTS Maloo.

Dwuosobowy pick-up, który idzie w ślady sedana, ma według zapewnień HSV zmienić na zawsze postrzeganie ute... jako najmocniejszy samochód tego typu na świecie! Maszynę zasila 6,2-litrowe V8 serii LSA ze sprężarką, które rozwija 585 koni mechanicznych i 740 niutonometrów - to parametry porównywalne z wyścigowymi autami australijskiej serii V8 Supercars. Standardem będzie ręczna skrzynia biegów Tremec TR6060 o sześciu przełożeniach, opcją 6-biegowy automat 6L90E od General Motors, przenoszące napęd na tylną oś z 20-calowymi gumami Continental 5P.

HSV GTS Maloo

W wytracaniu ogromnych prędkości pomocne będą hamulce z tarczami o średnicy 390 milimetrów z przodu i 372 z tyłu. Wyposażenie seryjne obejmie między innymi elektryczne wspomaganie kierownicy, ESC, ABS, EBD (Electronic Brake force Distribution), EBA (Electronic Brake Assist), kontrolę trakcji, system Torque Vectoring i kontrolę szybkiego startu. Samochód o długości 5,12 metrów w zgodzie z wszelkimi przepisami będzie mógł pociągnąć przyczepę o masie do 1600 kilogramów. Pierwsza wizyta na przegląd u producenta: już po 3000 kilometrów lub po trzech miesiącach.

HSV GTS Maloo

Ekipa Holden Special Vehicles zamierza wyprodukować tylko 250 egzemplarzy modelu GTS Maloo, które nie będą dostępne w innych częściach świata: 240 sztuk przeznaczonych jest na Australię i tylko dziesięć na Nową Zelandię. Osiągami auta jego twórcy na razie się nie chwalą. Podobnie skonfigurowany sedan GTS, najszybsze, drogowe auto na odległym od nas kontynencie, potrzebował tylko 4,4 sekund na rozpędzenie się do stu kilometrów na godzinę i 12,3 sekund na przejechanie ćwiartki mili (402 metry).

Skomentuj na forumUdostępnij