Aktualności
15.08.2014

Toyota FT-1 Świeżo malowana

Toyota powraca z odważnym konceptem sportowego coupe FT-1, który zachwycał pierwszy raz kilka miesięcy temu przy okazji salonu samochodowego w Detroit. W odświeżonym wydaniu maszyna może pochwalić się nowym lakierem, przeprojektowanym wnętrzem oraz odmianą wyścigową, którą będzie można wypróbować w wirtualnym świecie dzięki komputerowej grze Gran Turismo 6.

Pojazd zaprojektowany w kalifornijskim studiu CALTY stracił swoje czerwone okrycie na rzecz grafitowego, a jego kabinę obszyto starannie dobraną skórą. Zabieg ten tłumaczony jest... fascynacją filmowymi superbohaterami i ich strojami, które często wykonywane są z drogich i egzotycznych materiałów. Takie właśnie wrażenia ma zapewniać znalezienie się na pokładzie koncepcyjnej Toyoty.

Toyota FT-1

FT-1 nadal nie ma silnika, poza jednostkami elektrycznymi, które umożliwiają autu demontracyjne toczenie się z żółwim tempie. Mimo to od września z jazdy autem będą mogły cieszyc się miliony osób na całym świecie... ale tylko w wirtualnej rzeczywistości. Wyścigowa FT-1 Vision GT dołączy wtedy do unikatowej stajni maszyn dostępnych w grze Gran Turismo 6 na konsole Playstation, którą wypełniają wyjątkowe projekty innych marek, między innymi Mercedes-Benza, Aston Martina, BMW, Nissana, Mitsubishi i Volkswagena.

Toyota FT-1

W projekcie torowym sięgnięto między innymi po szeroki, sunący tuż przy asfalcie spoiler z przodu, wielkie, zamontowane na stałe skrzydło z tyłu (drogowa FT-1 ma mniejszy, chowany spoiler), ogromny dyfuzor, lotki Canarda na przedzie, poszerzane, wentylowane nadkola, podziurawione kanałami powietrznymi progi, nowe zderzaki z dodatkowymi wlotami i wylotami powietrza oraz nowe felgi. Obok FT-1 Vision Gran Turismo w grze dostępne będzie również zwykłe wydanie FT-1, które znamy od stycznia, a także wersja grafitowa.

Skomentuj na forum
Ostatnie wiadomości Prezentacje