Aktualności
15.08.2014

Dodge Challenger SRT Trans Am Nowe pole działania

SRT Motorsports zadebiutuje już w najbliższy weekend w amerykańskim pucharze Trans Am Series z torowym wydaniem coupe Challenger SRT. Oddział, który na naszym kontynencie kojarzony jest przede wszystkim z wyścigowym Viperem, przygotował dwie maszyny dla zespołu Miller Racing, który w połowie sezonu postanowił zmienić producenta.

Nowe maszyny od SRT zadebiutują w wyścigu Trans Am na pętli Mid-Ohio Sports Car Course. Challengera z numerem jeden poprowadzi Cameron Lawrence, aktualny lider klasyfikacji w grupie TA2 i jej zeszłoroczny mistrz. W aucie z numerem dwa znajdzie się Tommy Kendall, który wraca do serii Trans Am po przerwie trwającej od 2004 roku. W latach dziewięćdziesiątych Kendall zdobył tu cztery tytuły mistrzowskie. Od roku 2012 był zaangażowany w przygotowanie i starty Viperów GTS-R.

Dodge Challenger SRT Trans Am

SRT Motorsports w tym roku skupia się również na startach Viperami GTS-R, które po szeregu modyfikacji, poprawek i zmianie barw występują już pod marką Dodge, a nie SRT (Street and Racing Technology). Auta biorą udział w mistrzostwach United SportsCar Championship pod patronatami IMSA i Tudor. Inne, torowe zajęcie firmy to obsługa prywatnych Viperów SRT GT3-R, które biorą udział w tych samych mistrzostwach, a także seriach Pirelli World Challenge i Supercar Challenge.

Skomentuj na forum
Ostatnie wiadomości Prezentacje