Aktualności
12.08.2014

McLaren 650S Sprint Odwrócone kolory

Rodzina McLarena 650S, który w ciągu jednej nocy wyparł z rynku 12C, rozrasta się w zastraszającym tempie. Maszyna, upodobniona do hybrydowego P1, debiutowała od razu jako coupe i spider. Później pojawiła się torowa ewolucja klasy GT3, a ostatnio na rynek weszło limitowane wydanie z oddziału McLaren Special Operations. Teraz na scenę wbiega Sprint.

Tak samo, jak w przypadku MP4-12C, odmiana Sprint to propozycja dla najbogatszych amatorów torowych szaleństw, którym nie zależy na konkretnej serii wyścigowej. Maszyna stanowi pomost między cywilnym coupe 650S, a wyścigowym 650S GT3, który wyjedzie do walki w przyszłym sezonie. A to oznacza, że model 650S Sprint korzysta między innymi z systemów Brake Steer i ProActive Chassis Control, a także zgodnej z wymogami FIA klatki bezpieczeństwa i karbonowego fotelu kierowcy z 6-punktowymi pasami bezpieczeństwa, zgodnego z normami HANS.

McLaren 650S Sprint

Sprint dziedziczy po drogowym 650S podwójnie doładowany silnik V8 serii M838T o pojemności 3,8 litrów, co może oznaczać moc w okolicach 650 koni mechanicznych. Konkretnymi parametrami McLaren się nie chwali, Brytyjczycy podają jedynie, że jednostkę i skrzynię biegów wyregulowano specjalnie pod kątem jazdy na torze. Z modelu 650S GT3 zaadoptowano między innymi specjalnie zabezpieczony, powiększony zbiornik paliwa z systemem szybkiego napełniania oraz szereg rozwiązań w zakresie aerodynamiki, zawieszenia i układów chłodzenia.

McLaren 650S Sprint

McLaren 650S Sprint na 19-calowych, mocowanych centralnie felgach z ogumieniem Pirelli stanie w tym tygodniu wśród okazów obecnych na konkursie elegancji w Pebble Beach. W tym samym miejscu pojawią się również drogowe modele od McLaren Automotive oraz premierowo koncept torowego P1 GTR, który z mocą w okolicach 1000 KM ma trafić do limitowanej produkcji w przyszłym roku. Sprzedaż coupe 650S Sprint poprzez McLaren GT już się rozpoczęła. Auto wyceniono na 198 tysięcy funtów, nie wliczając podatków. Aktualnie to około 1,04 miliona złotych.

Skomentuj na forum
Ostatnie wiadomości Prezentacje