Aktualności
27.07.2014

Hot Wheels Darth Vader Ciemna strona mocy

Firma Mattel, stojąca za produkowaną od 1968 roku serią modeli samochodów w skali 1:64 Hot Wheels, połączyła siły z imperium Gwiezdnych Wojen i przeszła na ciemną stronę mocy. Efektem takiej transformacji jest samochód, którym miałby jeździć sam Darth Vader. Jakby tego było mało - w pełni sprawną maszynę zbudowano w rzeczywistości!

Czarne, przesiąknięcie siłami zła coupe inspirowano hełmem Darth Vadera, przenosząc jego kształty w niektórych miejscach aż zbyt dosłownie. Maszynę pokazano po raz pierwszy szerszej publiczności podczas tegorocznego Comic-Con International w San Diego, które rozpoczęło się w środę i kończy się dzisiaj. Auto zaprojektowano w całości w firmie Mattel, a jego budowę powierzono zakładowi Picture Car Warehouse, który uwinął się ze wszystkim w siedem tygodni.

Hot Wheels Darth Vader

Do napędu samochodu Darth Vadera wykorzystano najbardziej amerykańską, widlastą ósemkę, czyli silnik z Corvette. Jednostka napędowa Chevroleta to motor serii LS3, który podkręcono do okolic 533 koni mechanicznych. Moc, której niedopałki wylatują bocznymi rurami wydechowymi, przekazywana jest na tylne koła. Felgi dla czarnego auta przygotowało MHT, a na obręcze naciągnięto specjalne ogumienie z czerwonymi krawędziami.

Hot Wheels Darth Vader

Unikatowy pojazd, który ma rozpędzać się co najmniej do 250 km/h i "oddychać" niczym Darth Vader, zbudowano tylko w jednym egzemplarzu, który po premierze na Comic-Con będzie odwiedzał w ramach autopromocji również inne imprezy na terenie Stanów Zjednoczonych. Przy pierwszej okazji można zakupić modelik w skali 1:64 w specjalnym opakowaniu w cenie 40 dolarów, które później będzie dostępne przez krótki czas jako edycja limitowana dla kolekcjonerów.

Skomentuj na forum
Ostatnie wiadomości Prezentacje