Aktualności
29.06.2014

Aston Martin DP-100 Vision Gran Turismo

Aston Martin dołączył w tym tygodniu do marek, które zaprezentowały swój koncept, przygotowany specjalnie z myślą o grze Gran Turismo 6. Aplikacja stworzona na konsole Play Station 3 przez japońskie studio Polyphony Digital obchodziła niedawno swoje piętnaste urodziny. Super coupe Design Project 100 to jeden z prezentów z tej okazji.

Przygotowanie projektu DP-100 zajęło zespołowi Aston Martin Design pod przewodnictwem Marka Reichmana około sześciu miesięcy. Twórcy auta zapewniają, że do zadania podeszli tak, jakby mieli zaprojektować samochód, który będzie produkowany w rzeczywistości: zadbano nie tylko o przyciągającą oko formę auta, ale również jego funkcje, w szczególności aerodynamiczne. Poza samą karoserią opracowano również charakterystykę zawieszenia i jednostki napędowej.

Aston Martin DP-100

Według twórców auto miałoby być zasilane podwójnie doładowany silnikiem V12, który produkowałby okrągłe 800 koni mechanicznych. Jednostkę umieszczono w miejscu nietypowym dla Aston Martina: centralnie, czyli tak, jak w prototypie Bulldog z początku lat osiemdziesiątych. Nic nie zapowiada, aby coś podobnego wyszło z fabryki brytyjskiej marki w najbliższej przyszłości, ale Reichman zapowiada, że niektóre detale stylistyczne z DP-100 mogą przeniknąć do aut seryjnych, na przykład tylne światła.

Aston Martin DP-100

Aston Martin DP-100 zadebiutował jako statyczny model w pełnej skali podczas tegorocznego Festiwalu Prędkości w Goodwood. W tym samym miejscu pokazano także podobne rzeźby dwóch innych projektów, Nissana Concept 2020 i Mercedes-Benza AMG Vision Gran Turismo, oraz funckjonalnego Volkswagena GTI Roadstera. Na swoje dołączenie do stajni samochodów w Gran Turismo 6 czekają jeszcze wizje od Alfy Romeo, Zagato, Bertone, ItalDesign, Peugeota, General Motors, SRT, Infiniti, Alpine, Hondy, Audi oraz Nike.

Skomentuj na forum
Ostatnie wiadomości Prezentacje