Aktualności
22.06.2014

Nissan Concept 2020 Vision Gran Turismo

Nissan jako kolejna marka ujawnia wirtualny projekt sportowego samochodu, z którym już wkrótce będą mogli obcować posiadacze gry Gran Turismo 6 na konsole PlayStation 3. Wizja pod tytułem Concept 2020 wskazuje przy okazji na kierunek stylistyczny, w którym z zakończeniem tej dekady mogą pójść osobowe modele japońskiego koncernu.

Styliści Nissana przy okazji projektu Vision Gran Turismo dostali wolną rękę, a ich celem było narysowanie wymarzonego super samochodu. Pojazd zaprojektowano w placówce Nissan Design Europe w Londynie, która współpracowała z centrum technicznym Nissan Technical Centre w Atsugi w Japonii: wirtualne auto o zaawansowanej aerodynamice zostało przygotowane tak, jakby miało powstać w rzeczywistości.

Nissan Concept 2020 Vision Gran Turismo

A to ostatnie nie jest wcale wykluczone. Nissan przy okazji projektu Concept 2020 dał dyskretnie do zrozumienia, że na taki pojazd nie musimy czekać do roku 2020 i wszyscy zainteresowani powinni uważnie śledzić rozwój wydarzeń. Co to dokładnie oznacza? Można snuć wiele teorii, od następcy GT-R's po z marzenia o hybrydzie, mającej rywalizować z LaFerrai, McLarenem P1 czy Porsche 918 Spyder, powiązanej z przyszłorocznym wejściem Nissana do wyścigów prototypów LMP1-H w serii World Endurance Championship.

Nissan Concept 2020 Vision Gran Turismo

Oprócz wizji Nissana swoje propozycje dla Gran Turismo 6 pokazało już kilku innych producentów. Dla przypomnienia: wirtualne BMW Vision Gran Turismo, wirtualne Mitsubishi XR-PHEV Evolution, zbudowany jako statyczny model w pełnej skali Mercedes-Benz AMG Vision Gran Turismo oraz zbudowany w rzeczywistości Volkswagen GTI Roadster o mocy przeszło 500 koni mechanicznych. W swoją kolej cały czas czekają projekty marek Alfa Romeo, Aston Martin, Zagato, Bertone, ItalDesign, Peugeot, General Motors, SRT, Infiniti, Alpine, Honda, Audi oraz wynalazek Nike.

Skomentuj na forum
Ostatnie wiadomości Prezentacje