Aktualności
18.05.2014

BMW Vision Gran Turismo Sfera emocjonalna

Od grudnia ubiegłego roku amatorzy komputerowych wyścigów samochodowych i właściciele konsoli PlayStation 3 mogą cieszyć się szóstą odsłoną serii Gran Turismo. Atrakcyjność gry podnoszą specjalnie przygotowane przez marki z całego świata wizje samochodów torowych, które dodawane są jedna po drugiej. Najnowszym dodatkiem jest dzieło BMW.

Wirtualny pojazd, noszący nazwę Vision Gran Turismo, przygotowano w studiu BMW Group Design w oparciu o najnowsze zdobycze oddziału BMW M. Pojazd sięga korzeniami wyścigowych, turystycznych samochodów marki z lat siedemdziesiątych, a z wyglądu tworzy mieszankę współczesnych, drogowych modeli M235i i Z4 z domieszką torowych pojazdów serii DTM. Ale na samym wyglądzie nie koniec.

BMW Vision Gran Turismo

Niemiecka firma zadbała również o odpowiednie podłoże technologiczne auta, oczywiście tylko w teorii. Sprężyste coupe miałoby być zasilane 6-cylindrowym, rzędowym silnikiem z rodziny M TwinPower Turbo, który rozwijałby aż 549 koni mechanicznych i 680 niutonometrów. Napęd w maszynie ważącej tylko 1180 kilogramów byłby przekazywany na tylną oś poprzez 6-stopniową, sekwencyjną skrzynię biegów, sterowaną łopatkami przy kierownicy.

BMW Vision Gran Turismo

Oprócz BMW na liście marek, które przygotowały swoje wizje dla Gran Turismo 6 jest również Mercedes-Benz, Alfa Romeo, Aston Martin, Zagato, Bertone, ItalDesign, Peugeot, General Motors, SRT, Nissana, Infiniti, Alpine, Honda, Audi i Nike. Dotychczas w całej okazałości został ujawniony jedynie Mercedes-Benz AMG Vision Gran Turismo, który dodatkowo został zbudowany jako statyczny model w skali 1:1.

Skomentuj na forum
Ostatnie wiadomości Prezentacje